I OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW MIASTA BIAŁEGOSTOKU

23 listopada 2016r. w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku odbyła się I Olimpiada Przedszkolaków Miasta Białegostoku, którą honorowym patronatem objęli: Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski Metropolita Białostocki oraz Prezydent Miasta Białegostoku Pan Tadeusz Truskolaski. Do udziału w sportowej rywalizacji organizatorzy: Katolicka Szkoła Podstawowa im. Matki Bożej Miłosierdzia oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, zaprosili białostockie przedszkola:
Przedszkole Samorządowe nr 12,
Przedszkole Samorządowe nr 4,
Przedszkole Samorządowe nr 14,
Przedszkole Samorządowe nr 8,
Przedszkole Niepubliczne nr 6 im. bł. Bolesławy Lament Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny,
Przedszkole Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny im. Bolesławy Lament,
Niepubliczne Przedszkole nr 2 Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

Olimpiadę rozpoczął uroczysty przemarsz małych sportowców. Następnie każde przedszkole zaprezentowało się zebranej publiczności i pozostałym uczestnikom. Przygotowane przez dzieci występy zostały nagrodzone gromkimi brawami przez rodziców, dziadków i innych gości, którzy zasiedli na trybunach. W końcu przyszedł czas na rozegranie zawodów. Uczestnicy, podzieleni na 8 drużyn (jedno przedszkole wystawiło dwie drużyny), rywalizowali w pięciu konkurencjach sportowych: „Skoki kangurze”, „Zbieranie grzybów”, „Hula-hop”, „Błyskawice”, „Mistrz celności”. Mali sportowcy przy gorącym dopingu publiczności z wielkim zaangażowaniem i przejęciem startowali w kolejnych konkurencjach, po zakończeniu których otrzymywali punkty w zależności od zajętego miejsca. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia przygotowali przedstawienie oraz krótki pokaz energetycznej zumby, który porwał do tańca niejednego uczestnika zawodów. W końcu przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Pierwsze miejsce zajęli mali sportowcy z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Białymstoku, wicemistrzami zostały dzieci z Przedszkola Niepublicznego nr 6 im. bł. Bolesławy Lament Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Trzecie miejsce zajęło Przedszkole Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny im. Bolesławy Lament. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy puchar, wszyscy uczestnicy zaś, bez względu na zajęte miejsce, pamiątkowe dyplomy i medale za udział w Olimpiadzie oraz słodkie niespodzianki. Dodatkowo nagrodzono najlepszych kibiców. W tej rywalizacji bezkonkurencyjni okazali się kibice Niepublicznego Przedszkola nr 2 Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom I Olimpiady Przedszkolaków. Dziękujemy również organizatorom: Dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkół Katolickich oraz Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, a także darczyńcom i „Kurierowi Porannemu” za patronat medialny.

ARTYKUŁ W LOKALNEJ PRASIE