DZIEŃ PAPIESKI

3 kwietnia 2017 roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku wraz z przedstawicielami innych białostockich placówek oświatowych spotkali się w katedrze, by uczcić rocznicę odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. W uroczystości tej wzięli również udział ks. prałat Henryk Żukowski, proboszcz parafii katedralnej, i ks. dr Bogdan Skłodowski, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej. Obchody rozpoczęła Msza święta, podczas której ks. Dariusz Gutowski przypomniał sylwetkę naszego wybitnego Polaka, jego najważniejsze słowa kierowane z tak wielką troską i powagą do młodzieży. Następnie wszyscy zgromadzili się przy ołtarzu Świętego, by za jego wstawiennictwem modlić się o potrzebne łaski. Odmówiono litanię do św. Jana Pawła II, modlitwę za młodzież, zaśpiewano ulubioną pieśń papieża – „Barkę”.

 

ZDJĘCIA Z TEGO WYDARZENIA