Przekroczyć Próg Nadziei

Rozstrzygnięcie XXII edycji

Konkursu Poetyckiego Młodych „Przekroczyć próg nadziei”

Tradycyjnie, 16 października, w kolejną rocznicę wyniesienia Karola Wojtyły do najwyższej godności w Kościele Katolickim odbyła się w naszej szkole uroczysta gala podsumowująca Konkurs Poetycki Młodych „Przekroczyć próg nadziei”.

Organizatorami XXII edycji Konkursu Poetyckiego Młodych „Przekroczyć Próg Nadziei” byli: Klub Inteligencji Katolickiej, Kuratorium Oświaty oraz Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku. Na konkurs wpłynęło 55 wierszy od 11 młodych twórców – uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów naszego kraju:

Komisja konkursowa w składzie:

1/ Halina Krukowska – profesor Uniwersytetu w Białymstoku, przedstawiciel Klubu Inteligencji Katolickiej – przewodnicząca komisji,

2/ Małgorzata Lipińska – wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku

– członek komisji,

3/ Alicja Jelska – lekarz pediatra, członek Zarządu Klubu Inteligencji Katolickiej – członek komisji,

4/ Wioletta Zawadzka – nauczyciel polonista w I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Białymstoku – członek komisji,

5/ Magdalena Kalisz – nauczyciel polonista w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku – członek komisji,

6/ Mirosław Heleniak – sekretarz komisji

po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami postanowiła przyznać:

I miejsce – Maciejowi Henrykowi Modzelewskiemu – uczniowi Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach k. Radomia za zestaw wierszy opatrzony godłem „Bończa”

II miejsce – Urszuli Łobaczewskiej – uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego  im. A. Mickiewicza w Białymstoku za zestaw wierszy opatrzony godłem „Mika”

II miejsce – Weronice Sarze Bogusłowicz – uczennicy klasy III gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 9 im. 42 Pułku Piechoty w Białymstoku za zestaw wierszy opatrzony godłem „Nanami”

III miejsce – Klaudii Wojtach – uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego  im. A. Mickiewicza w Białymstoku za zestaw wierszy opatrzony godłem „Agnus”

Wyróżnienie – Bartłomiejowi Sidorowi – uczniowi I Liceum Ogólnokształcącego  im. A. Mickiewicza w Białymstoku za  wiersz „Prawdziwie ukochało” opatrzony godłem „Prawdłomiej”

Wyróżnienie – Jakubowi Dziemiańczukowi – uczniowi I Liceum Ogólnokształcącego  im. A. Mickiewicza w Białymstoku za  wiersz „Boski twór” opatrzony godłem „DJ”

Wyróżnienie – Franciszkowi Bełbotowi – uczniowi klasy VII Katolickiej Szkoły  Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku za  wiersz „Tylko jeden” opatrzony godłem „Milczenie”

Wyróżnienie – Aleksandrze Maj – uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego  im. A. Mickiewicza w Białymstoku za  wiersz „Są takie istoty” opatrzony godłem „Angelus”

Wyróżnienie – Karolowi Aleksandrowi Cwalinie – uczniowi Publicznego Gimnazjum nr 7 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Białymstoku za  wiersz „Krzyż” opatrzony godłem „Carlos”

Wyróżnienie – Gabrieli Trzeciakowskiej – uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego  im. A. Mickiewicza w Białymstoku za  wiersz „Czymże piękno jest księżyca?” opatrzony godłem „Mróz”

Wyróżnienie – Agacie Nieścior – uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego  im. A. Mickiewicza w Białymstoku za  wiersz „Przemijanie” opatrzony godłem „Stokrotka”

Gratuluję nagrodzonym i wyróżnionym. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie gali. Szczególne słowa uznania kieruję pod adresem p. Tadeusza Ruminowicza – Prezesa KIK-u, p. Magdaleny Kalisz oraz p. Małgorzaty Olechno.

Mirosław Heleniak