58. ZAWODY SPORTOWE DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH

11 Listopada 2017 r. w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku odbyły się kolejne Zawody dla Dzieci Niepełnosprawnych. Po raz 58. impreza zgromadziła liczne grono uczestników, którzy – jak sami przyznają – nie wyobrażają sobie listopadowego Święta Niepodległości bez udziału w zawodach.
Gośćmi ZSK i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich były dzieci niepełnosprawne, ich rodziny i opiekunowie oraz podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Białymstoku. Impreza zaczęła się krótką częścią artystyczną związaną z Rocznicą Odzyskania Niepodległości. Przed gośćmi wystąpili również uczniowie naszego liceum, którzy przedstawili sztukę „Maria Skłodowska-Curie – Polka wszech czasów”.
Następnie nasi goście przystąpili do rywalizacji w różnych konkurencjach sportowych i artystycznych. Towarzyszyło jej wiele emocji!
Na zakończenie organizatorzy zaprosili wszystkich na poczęstunek, po którym odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród. Nikt nie został pominięty – każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.
Należy zaznaczyć, że impreza udała się dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów ZSK, ale też ogromnej pomocy sponsorów, którym wyrażamy w imieniu obdarowanych ogromną wdzięczność.

Kolejna edycja zawodów – 3 maja 2018r. Zapraszamy!

Marta Bagan