5 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

<?php the_title(); ?>

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyło się w naszej szkole spotkanie wolontariuszy i opiekunów Szkolnych Kół Caritas i Kół Wolontariatu. Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą Eucharystią, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Abp Tadeusz Wojda. Gościem specjalnym spotkania prowadzonego przez Panią Aleksandrę Toczydłowską, dziennikarkę TVP Białystok, był Metropolita Białostocki. Wolontariusze zadawali pytania dotyczące sfery duchowej, powołania, wolontariatu, zainteresowań itp. Ksiądz Arcybiskup z wielką otwartością i życzliwością odpowiadał na każde z nich. Następnie podczas warsztatów uczniowie w formie graficznej przedstawili rozumienie cytatów odnoszących się do pomocy, dzielenia się, dobra. Dzięki wspólnej pracy poznawali koleżanki i kolegów z innych szkół, chcących tak jak oni nieść nadzieję i miłość najbardziej potrzebującym. Radosne świętowanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.
Wszystkim wolontariuszom życzymy, by dobro, którym bezinteresownie dzielicie się z innymi, powróciło do Was zwielokrotnione. Dziękujemy za Waszą wrażliwość na potrzeby innych, uśmiech, otwarte serca!

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas