KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W BARWACH NIEMIEC

<?php the_title(); ?>

12 grudnia nasi germaniści wraz z członkami Szkolnego Koła Caritas oraz Koła Wolontariatu przygotowali świąteczne stoisko w barwach Niemiec. Sprzedawano na nim smakołyki oraz ozdoby choinkowe. Dużym powodzeniem cieszyła się jedna z najpopularniejszych potraw niemieckich jarmarków bożonarodzeniowych – Currywurst.  Wszystkim smakowały również aromatyczne pierniczki oraz przeróżne ciasta. Czas umilały nam kolędy w języku niemieckim oraz prezentacja o tradycji jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech przygotowana przez uczniów klasy III gimnazjum. Nasz kiermasz bożonarodzeniowy stanowił namiastkę  Weihnachtsmarkt, czyli tradycyjnego jarmarku bożonarodzeniowego organizowanego w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.
Dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich mamom, które przygotowały smakołyki, za przyłączenie się do naszej akcji.  Uzyskane ze sprzedaży pieniądze przeznaczymy na budowę hospicjum dla dzieci na Litwie.