Puchar Małych Radości Ekumenicznych

<?php the_title(); ?>

W Tygodniu Ekumenicznym w Zespole Szkół Katolickich im.Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku rozegrany został turniej piłki nożnej o Puchar Małych Radości Ekumenicznych. W zawodach uczestniczyło pięć drużyn: Publiczne Gimnazjum nr 13, Zespół Szkół Niepublicznych św. św. Cyryla i Metodego, Publiczne Sportowe Gimnazjum nr 19 oraz gospodarze Katolickiego Gimnazjum im.Matki Bożej Miłosierdzia (dwa zespoły). Turniej miał na celu zjednoczenie młodzieży pochodzącej z różnych środowisk, by rywalizowała ze sobą w sportowym duchu, przestrzegając zasad fair play. Rozgrywki dostarczyły uczestnikom wiele radości, a za podjęcie wyzwania zawodnicy otrzymali puchary i medale. Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Katolickie Gimnazjum
II miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 13
III miejsce – Publiczne Sportowe Gimnazjum nr 19
IV miejsce – Katolickie Gimnazjum
V miejsce – Zespół Szkół Niepublicznych św. św. Cyryla i Metodego

Odbyła się również Olimpijka Sportowa dla klas I-III  O Puchar Małych Radości Ekumenicznych. Zawzięcie walczyli ze sobą uczniowie Zespołu Szkół Niepublicznych św. św. Cyryla i Metodego, Szkoły Podstawowej nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego, Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. Franciszka Blachnickiego oraz gospodarze Katolicka Szkoła Podstawowa im. Matki Bożej Miłosierdzia. Nie zabrakło świetnej zabawy i medali dla każdego, gdyż w tym dniu liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Katolicka Szkoła Podstawowa im. Matki Bożej Miłosierdzia
II miejsce – Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Franciszka Blachnickiego
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego oraz Zespołu Szkół Niepublicznych św. św. Cyryla i Metodego.

Joanna Ptaszyńska