Popisz się talentem – konkurs

<?php the_title(); ?>

Zachęcamy uczniów wszystkich klas Katolickiej Szkoły Podstawowej do udziału w konkursie literackim „Popisz się talentem”, organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era.

Co trzeba zrobić?
Warunkiem udziału w konkursie jest napisanie przez uczestnika opowiadania zgodnego z tematem zadania konkursowego. Opowiadanie nie może być dłuższe niż 500 słów (tj. 2800 znaków bez spacji) i musi być stworzone samodzielnie przez ucznia z klas 1-7 szkoły podstawowej.

Temat zadania konkursowego:

„Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie, że do Waszej klasy przychodzi dwoje nowych uczniów. To TAJEMNICZE RODZEŃSTWO – Ela i Wojtek. Ela jest przebojowa i zadziorna, Wojtek – rozmarzony i spokojny. Ela ma ciemne włosy i mnóstwo uroczych piegów, Wojtek – jasną czuprynę i okulary. Jak widzicie, trochę się od siebie różnią, ale mają też jedną wspólną cechę: obydwoje posiadają pewną SUPERMOC! Jaką? To już musicie wymyślić sami. Opiszcie przygodę, w jaką wplątało się rodzeństwo w Waszym mieście, regionie, małej ojczyźnie… Gdzie byli, co przeżyli, kogo poznali? No i… w jaki sposób wykorzystali swoją SUPERMOC? „

Ostateczny termin nadsyłania prac do organizatora – 27 kwietnia 2018r.
Szczegółowe informacje, porady dla piszących, formularz zgłoszeniowy oraz zgody rodziców dostępne są na stronie: http://www.nowaera.pl/popiszsietalentem

Informacji udziela również p. Katarzyna Lankau