„Ryszard Kaczorowski – białostoczanin, Ostatni Prezydent II RP na Uchodźstwie”

<?php the_title(); ?>

13 kwietnia 2018 roku odbył się Konkurs Wiedzy „Ryszard Kaczorowski – białostoczanin, Ostatni Prezydent II RP na Uchodźstwie”, którego organizatorem była Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia, ul. K. Ciołkowskiego 1 K (Instytut Chemii), reprezentowana przez dr hab. Piotra Chomika, profesora Uniwersytetu w Białymstoku. Patronat na konkursem objęli: Pani Prezydentowa Karolina Kaczorowska, Prezydent Miasta Białegostoku prof. dr hab. Tadeusz Truskolaski i Rektor Uniwersytetu w Białymstoku prof. dr hab. Robert Ciborowski.
Głównym celem konkursu było spopularyzowanie osoby Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, poszerzenie wiedzy o Prezydencie i polskiej emigracji powojennej.
Do udziału w konkursie została zaproszona młodzież ze szkół średnich z miasta i okolic Białegostoku. Nasze liceum reprezentowała Anna Carewicz oraz Agnieszka Romanowska, uczennice kl. I Katolickiego Liceum. Dziewczyny dzielnie „walczyły” by odpowiedzieć na 40 pytań zawartych w teście, lecz niestety nie udało się zająć zwycięskiego miejsca. Może następnym razem?