Aktywna tablica

W ramach Rządowego programu ,,Aktywna Tablica” 26 kwietnia br. (czwartek) odbyła się w naszej szkole konferencja dla nauczycieli szkół podstawowych, zatytułowana: „Co zrobić, by się chciało, kiedy się nie chce”. Kluczowymi punktami konferencji były: lekcja otwarta języka angielskiego w kl. 7. Katolickiej Szkoły Podstawowej, wykorzystująca aplikacje internetowe, przeprowadzona przez p. Magdalenę Brzozowską oraz prezentacja nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w wykonaniu p. Joanny Carewicz.
A oto główne punkty konferencji:
• lekcja języka angielskiego w kl. 7. SP – p. Magdalena Brzozowska,
• dobre praktyki w szkolnej rzeczywistości – p. Joanna Carewicz, nauczyciel języka angielskiego,
• powody, by mieć konto na Facebook’u (grupy uczniowskie, Facebook szkolny),
• strona na wordpress.com jako innowatorska „platforma przedmiotowa”,
• aplikacje Kahoot, Quizizz, Quizlet,
• kody QR,
• świat gadżetów, czyli warsztat nauczyciela „od kuchni” (muchołapki, korki itp.).
Ponad trzydziestu nauczycieli z województwa podlaskiego wzięło udział w tym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że każdy opuścił mury naszej szkoły z nowymi inspiracjami i nowym zapałem, aby od tej pory już „zawsze się chciało, kiedy się nie chce 😉

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji za tak liczny udział oraz tym, którzy włożyli swój czas, wysiłek oraz serce w przygotowanie i zorganizowanie całego przedsięwzięcia.

Joanna Carewicz