Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

<?php the_title(); ?>

Społeczność Zespołu Szkół Katolickich rozpoczęła rok szkolny 2018/2019 mszą świętą w białostockiej katedrze, po której odbyło się spotkanie na hali sportowej. Życzenia owocnej pracy uświetniło wręczenie wyróżnień ufundowanych przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Białostockiej. Trzy uczennice: Hanna Piskorz z kl. VI KSP, Aleksandra Mejsak z kl. I KLO i Anna Carewicz z kl. II KLO otrzymały statuetki „Złote Serce” za ofiarną pracę, życzliwość dla innych i wzorowa postawę w roku szkolnym 2017/2018.

            Jan Machelski z kl. VIII KSP otrzymał stypendium stowarzyszenia, które będzie pobierał przez cały semestr zimowy.

            Dziesięcioro uczniów V i VI klasy KSP odebrało międzynarodowe certyfikaty z języka angielskiego.

            Po zakończonych uroczystościach w szkole troje uczniów i trzy nauczycielki naszych szkół (Jan Machelski, Krzysztof Pruszyński i Agnieszka Romanowska oraz p. Magdalena Brzozowska, p. Urszula Jurkowska i p. Joanna Lul) odebrali na miejskiej gali rozpoczęcia roku szkolnego medale „Diligentiae”. Są one przyznawane najpilniejszym uczniom z każdej szkoły w mieście oraz ich nauczycielom.

            Rok szkolny rozpoczęty został w dobrym stylu. Oby tak dalej!

Urszula Jurkowska