Gaz ziemny – pewnie i bezpiecznie

<?php the_title(); ?>

Zasad bezpiecznego użytkowania gazu ziemnego należy uczyć od najmłodszych lat. Dziś najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji, podczas której dowiedzieli się, kiedy gaz bywa niebezpieczny i jak zachować się, gdy poczujemy zapach ulatniającego się gazu. Zajęcia poprowadziła p. Aneta Wilczewska oraz z p. Jarosław Siegień – pracownik Zakładu Gazowniczego w Białymstoku, który m.in. pokazał uczestnikom lekcji detektor gazu oraz czujnik czadu i wyjaśnił, jak one działają. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które prowadzący chętnie odpowiadali.
Dzieci poznały również Psa Rurka, który o bezpiecznym użytkowaniu gazu ziemnego wie niemal wszystko! Taka nietypowa lekcja odbyła się w ramach kampanii „Gaz ziemny – pewnie i bezpiecznie”.