POLA NADZIEI

Dnia 10 października odbyła się inauguracja roku wolontaryjnego Fundacji POMÓŻ IM w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Nasza szkoła współpracuje z fundacją, przyłączając się głównie do działań związanych z Kampanią Społeczną „Pola Nadziei”.
Tego dnia wolontariuszki wspólnie z pedagogiem uczestniczyły w tym spotkaniu.
W ubiegłym roku w działalność charytatywną włączyło się 167 instytucji, w tym nasza szkoła. Odbyło się 117 lekcji edukacyjnych, w tym 4 w naszej szkole. Zorganizowano kwesty w 85 parafiach. Zgromadzone środki finansowe w kwocie 263757,51 zł ( w tym ponad 1000 zł ZSK) przeznaczono na pomoc dzieciom z chorobą nowotworową oraz ich rodzicom.
Spotkanie zakończyło się sadzeniem żonkili na miejskim Polu Nadziei w parku nieopodal fontanny.
Szkolne Pole Nadziei również powiększyło swą powierzchnię: w dniu 24 października uczniowie klas I – III , uczniowie z Samorządu Szkolnego oraz wolontariuszki z II LO wspólnie z pedagogiem szkolnym posadzili 50 żonkili, które wiosną będą radośnie witać wchodzących do szkoły uczniów, rodziców i nauczycieli.