Skype-a-Thon

<?php the_title(); ?>

Czy można w ciągu jednego dnia odwiedzić kraje Azji lub Afryki? Ależ oczywiście! Wszystko jest możliwe. W dniach 13-14 listopada wraz z kl. 3 i kl. 5 Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz kl. 3 Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego dołączyliśmy do ogólnoświatowego maratonu lekcji przez Skype’a, tzw. Skype-a-Thon. Było to niesamowite przeżycie, historyczny moment w dziejach naszej szkoły, kiedy to nasi uczniowie mogli porozmawiać w języku angielskim z uczniami z Arabii Saudyjskiej, ze szkoły w Al-Dżubajl oraz z uczniami egipskimi w Aleksandrii. W ramach wymiany wiadomości na temat swego kraju odbyła się prezentacja hymnu narodowego, plakatów oraz prezentacji multimedialnych, nazw tradycyjnych potraw, szczególnych miejsc, stolic danego państwa. Próbowaliśmy również nauczyć naszych gości w języku polskim: Dzień dobry, Do widzenia, Cześć. Niestety już nie pamiętamy jak brzmią te słowa w języku arabskim i egipskim, mimo że w czasie lekcji cierpliwie powtarzaliśmy. Dowiedzieliśmy się również, że uczniowie w Egipcie po raz pierwszy mieli możliwość kontaktu z polską szkołą, zaś syn nauczycielki z Arabii Saudyjskiej studiuje w Polsce medycynę. Wirtualny spacer stworzył okazję do wykorzystania języka angielskiego jako narzędzia łączącego różne tradycje, kultury, narody. To dopiero początek naszych internetowych, „Skype-owych” wycieczek na lekcjach angielskiego!

Joanna Carewicz