2 i 4 miejsce Naszych unihokeistów w Finale Województwa Podlaskiego!

17 grudnia 2018r. w naszej hali odbyły się Finały Igrzysk Dzieci (Szkoły Podstawowe) oraz Finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej (Gimnazja) w unihokeju chłopców.
W rywalizacji Szkół Podstawowych w ścisłym finale znalazły się 4 zespoły (SP Kupiski, SP 14 Białystok, SP 11 Suwałki oraz KSP Białystok). Nasza szkoła w pierwszym swoim meczu grała derby z białostocką 14. Po bardzo dobrym meczu i prowadzeniu 2:0 w końcówce meczu przyszedł kryzys i goście na 30 sekund przed końcem doprowadzili do remisu i serii rzutów karnych, w których to niestety ulegamy przyszłym mistrzom województwa 2:1. W meczu o 3 miejsce przegrywamy z SP 11 Suwałki 6:0, ostatecznie zajmując 4 miejsce w Województwie Podlaskim!!! (startowało ponad 100 szkół podstawowych z całego województwa). Wyróżnienie w drużynie dla najlepszego zawodnika zespołu otrzymał nasz kapitan – Maciej Klimczuk.
Następnie przyszedł czas na rywalizację starszych kolegów. Do gry przystąpiły następujące szkoły: SP 1 Grajewo, SP Jasionówka, SP Mielnik i KG Białystok.

W pierwszym meczu nasi chłopcy zmierzyli się z SP 1 Grajewo i po 20 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 1:1, więc o wyniku decydowały rzuty karne, które rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść 1:0!!!
W wielkim finale czekał na nas główny faworyt Mistrzostw SP Jasionówka. Pomimo sporej różnicy w operowaniu kijem do unihokeja, chłopcy pokazali, że wola walki i zaangażowanie to coś więcej niż same umiejętności. W meczu padł remis 0:0 i o zwycięstwie decydowały rzuty karne, które niestety przegrywamy 2:1 i ostatecznie zajmujemy 2 miejsce w Województwie Podlaskim!!! (startowało ponad 90 szkół z całego województwa).W podsumowaniu finału najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany nasz uczeń – Krzysztof Wojtkielewicz oraz najlepszy zawodnik w drużynie- Hubert Piskorz!!!
Ogromne gratulacje wszystkim uczniom reprezentujący barwy Naszych Szkół oraz trenerowi obu zespołów Panu Tomaszowi Klimczukowi.