Charaktery i charakterki

<?php the_title(); ?>

Dnia 05.06.2019  roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pt. „Charaktery i charakterki”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas III, IV, V i VI.

Celem tego wydarzenia było przedstawienie w poetycki sposób ludzkich wad, zapobieganie niestosownym zachowaniom uczniów takich jak: przechwalanie, kłamstwo, plotka, pycha czy kłótliwość.

Poziom recytacji był wysoki i wyrównany. Po trudnych obradach, komisja konkursowa w składzie: Urszula Jurkowska, Aleksandra Dawidziuk i Izabela Gimer wyłoniła zwycięzców.

I miejsce zajęła Kornelia Zambrowska z klasy Vb

II miejsce zajęła Maja Witkowska z klasy Va

III miejsce zajęła Małgorzata Gierej z klasy Va

Wyróżnienie zdobyli: Martyna Jakiel z klasy IVa, Karolina Zimnoch z klasy IVa oraz Adriana Sienkiewicz z klasy Vb. GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM, BRAWO!

Recytacja wierszy znanych poetów przypomniała wszystkim obecnym biblijne słowa, iż dostrzegamy drzazgę w oku drugiej osoby, a nie widzimy belki we własnym. Zgromadzeni widzowie mieli okazję uzupełnić wiedzę na temat emocji, rozwiązując ciekawą krzyżówkę. Prowadzącą spotkanie była p. Małgorzata Wronowska. Dziękujemy i zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu.

 

Organizatorzy konkursu

I.Gimmer, M. Wnorowska, A.Dawidziuk