Szczególny dzień

<?php the_title(); ?>

„Otwórzmy na oścież drzwi naszego życia na nowość Boga, którą daje nam Duch Święty, aby nas przekształciła, uczyniła nas silnymi w uciskach, umocniła naszą więź z Panem, nasze mocne trwanie w Nim: to jest prawdziwa radość”

Papież Franciszek

  W poniedziałek 3 czerwca 2019 r. w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku, klasa sportowa Zespołu Szkół Katolickich otrzymała z rąk  Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy otrzymała sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. To nasi młodzi parafianie, którzy w trzyletnim cyklu przygotowywali się do bierzmowania pod kierunkiem p. dr Anny Bielawskiej i ks.Marcina Karłowskiego. W tym czasie brali udział w cyklicznych katechezach, nabożeństwach i pielgrzymce do Wilna.

  W uroczystości uczestniczyły p. dyrektor Honorata Kozłowska, p. wicedyrektor Katarzyna Norwa i wychowawca klasy Jacek Markiewicz.

  Gimnazjaliści wraz rodzicami aktywnie włączyli się w przygotowanie liturgii i wysłuchali Słowa Bożego skierowanego przez Arcybiskupa do nich. Każdy z uczniów przystępujący do sakramentu bierzmowania otrzymał pamiątkę z uroczystości.

  Uczniowie swoich patronów z bierzmowania wybierali spośród świętych i błogosławionych. Na koniec uroczystości podziękowali  Ks.Biskupowi, księżom pracującym w parafii oraz rodzicom, chrzestnym, świadkom, dyrekcji, wychowawcom i wszystkim wiernym.

 

Obfitych łask Ducha Świętego oraz wszelkiej pomyślności z okazji przyjęcia Sakramentu Bierzmowania naszym trzecioklasistom składa Społeczność Zespołu Szkół Katolickich w Białymstoku.