Wilno – klasy siódme i ósme

W dniach 3 i 4 października klasy siódme i ósma wzięły udział w pielgrzymce do Wilna. Celem wyjazdu było pielgrzymowanie do Matki Bożej Miłosierdzia, patronki naszej szkoły. Podczas Mszy świętej w kaplicy w Ostrej Bramie powierzaliśmy opiece Matki Bożej całą społeczność szkolną. Podążaliśmy również śladami św.Faustyny i bł. Michała Sopoćki, uczestnicząc m.in. we Mszy Świętej w kaplicy Sióstr Jezusa Miłosiernego, gdzie został namalowany obraz Jezusa Miłosiernego.

Pobyt w Wilnie był również okazją do odwiedzenia wielu miejsc związanych z polską kulturą i historią, m.in. cmentarza na Rossie, Muzeum Adama Mickiewicza, katedry wileńskiej z kaplicą św. Kazimierza, jak również miejsc charakterystycznych dla stolicy Litwy, np. Góry Trzech Krzyży czy wieży telewizyjnej, skąd podziwialiśmy piękną panoramę miasta. Pielgrzymkę zakończył rejs po jeziorze Galve w Trokach i degustacja specjałów kuchni karaimskiej.