XI KONKURS WIEDZY O RODZINIE RODZEŃSTWO

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych do udziału w
XI Konkursie Wiedzy o Rodzinie, który odbędzie się
w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku, ul. Antoniuk Fabryczny 1
,
w dniu 31.03.2020 r. (wtorek)

W tej edycji konkursu zachęcamy młodych ludzi do refleksji nad rolą rodzeństwa w naszym życiu, bo jak tłumaczy psychoterapeuta Wojciech Eichelberger „Niezależnie od tego, czy utrzymujemy ze sobą kontakt, czy nie – brat i siostra są częścią nas. Jeśli choć trochę się o to zatroszczymy, dostaniemy lojalność oraz miłość. Rodzeństwo to wielka siła biologicznie uwarunkowana, nawet jeśli czasami wydaje nam się inaczej”

Cele konkursu, literatura, miejsce i termin rozstrzygnięcia zawarte są w załączonym regulaminie.

Konkurs Wiedzy o Rodzinie jest organizowany jako dwustopniowe zawody o zasięgu regionalnym:
stopień I – eliminacje szkolne, stopień II – finał Konkursu.

Pierwszy stopień – eliminacje szkolne – składa się z części pisemnej i ma na celu wyłonienie 3 uczniów z największą liczbą punktów, którzy biorą udział w drugim stopniu Konkursu.

Nazwiska trzech uczniów zakwalifikowanych do finału wraz z Kartami zgłoszeniowymi, Oświadczeniami należy przesłać drogą listową (na adres: ZSOiT w Białymstoku ul. Antoniuk Fabryczny 1, 15-762 Białystok) lub elektroniczną (na adres: beatissima@wp.pl) do 26 marca 2020 roku.

Drugi stopień – finał Konkursu – składa się z części pisemnej.

Podczas sprawdzania testów będzie poczęstunek oraz spotkanie z zaproszonymi Gośćmi. Po nich Jury Konkursu uroczyście przedstawi zwycięzców i wręczy nagrody rzeczowe.

Wszyscy uczestnicy konkursu i ich opiekunowie otrzymają dyplomy lub podziękowania.

Więcej informacji u Pani B.Żmujdzin.