Szachy Janka na medal!

Jaś Kudraszow, uczeń klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia z powodzeniem wziął udział w VII Mistrzostwach Miasta Białegostoku Chłopców do lat 8 w szachach szybkich, rozegranych 1 marca br. w Szkole Podstawowej Nr 45 im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku. W niedzielne przedpołudnie na starcie mistrzostw stanęło 29 zawodników, by rozegrać 7 rund w tempie po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii dla każdego zawodnika.

Uczeń naszej szkoły po 3 godzinach szachowych potyczek, z dorobkiem 5 zwycięstw stanął na podium i zasłużenie wywalczył brązowy medal.

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_5805/results.html?l=pl HYPERLINK
Wielkie brawa!!!

Należy dodać, że 8-letni Janek, legitymujący się III kategorią szachową, tajniki królewskiej gry zgłębia pod kierunkiem pani trener Kamilli Klimaszewskiej podczas czwartkowego szkolnego koła szachowego oraz uczęszcza do pracowni szachowej MDK w Białymstoku. Nie bez znaczenia jest również fakt, że jego o 2 lata starszy brat, Filip, jest już utytułowanym szachistą.