Sukcesy szachowe uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej

Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w składzie: Filip Kudraszow, Jan Kudraszow, Michał Mroczko i Dawid Zdzieszyński zajęli V miejsce w klasyfikacji końcowej szkół podstawowych XXV edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej. Ciszymy się bardzo, że ten zaledwie czteroosobowy team stawał w szranki z zespołami kilkunastoosobowymi i uplasował się tak wysoko. Serdecznie gratulujemy!

O szczegółowych rezultatach poszczególnych rund Ligi Szkolnej przeczytamy na stronie Podlaskiego Związku Szachowego w Białymstoku.

Sukcesy szachowe braci Kudraszow

Uczniowie naszej szkoły z powodzeniem wzięli udział w XXII Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów, które odbyły się w Wasilkowie w dniach 9-12 września 2020 roku. 8 letni Jan Kudraszow zajął III miejsce, zdobywając brązowy medal w kategorii C8, zaś jego starszy brat Filip – kategoria C10 – był o krok o podium i zajął IV miejsce.

Bracia spróbowali również swoich sił w Mistrzostwach Polski Młodzików w szachach szybkich i błyskawicznych, które odbyły się we Wrocławiu w dn. 28-30 sierpnia 2020 r. X miejsce Filipa na 107 uczestników Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych można uznać za spory sukces. W szachach szybkich Filip uplasował się na XXI pozycji na 126 zawodników.

Debiut Janka w tak prestiżowym turnieju, jakim są Mistrzostwa Polski, też nie wypadł najgorzej. W Mistrzostwach Polski Młodzików w szachach szybkich Jaś zajął 28. miejsce na 82 uczestników,  zaś Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych 29. miejsce na 72 zawodników. Nie bez znaczenia jest fakt, że tempo gry w szachach błyskawicznych (13 rund) to: po 3 minuty na całą partię dla każdego zawodnika i dodatkowo po 2 sekundy na każdy ruch od początku partii, zaś w szachach szybkich (11 rund): po15 minut na całą partię dla każdego zawodnika i dodatkowo po 10 sekundy na każdy ruch od początku partii.