Sukces naszych młodych programistów!

Miło nam poinformować, że 2 uczniów naszej szkoły Maciej Domalewski i Szymon Dudek (klasa 5a Katolicka Szkoła Podstawowa) zakwalifikowało się do finałowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego PixBlocks Programming Challenge 2022, który odbędzie się już w sobotę 11 czerwca.
Pix Programming Challenge jest w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.
Celem uczestników w finale jest rozwiązanie jak największej ilości zadań w jak najszybszym czasie. O miejscu w klasyfikacji finałowej konkursu decyduje w pierwszej kolejności ilość rozwiązanych zadań, a w drugiej czas potrzebny na ich rozwiązanie.
Naszym uczniom gratulujemy i życzymy jak najlepszego wyniku – trzymamy kciuki!