V Konkurs Krasomówczy

9 czerwca odbył się V Konkurs Krasomówczy organizowany przez Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Białostockiej w ramach projektu „Białystok – w TO się gra”. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem: „Spacerkiem po białostockich ulicach, parkach i skwerach”. Uczestnicy opowiadali nam przygotowane przez siebie historie: ulicy Lipowej, alei Józefa Piłsudskiego oraz parku Planty. Nie zabrakło ciekawostek historycznych, humoru i odrobiny dreszczyku. Wystąpienia oceniane były przez komisję w składzie: p. Anna Kropiewnicka, p. Honorata Kozłowska i p. Urszula Jurkowska.
Jury postanowiło przyznać:
I miejsce – Szymonowi Kroteniowi,
II miejsce ex aequo: Jakubowi Rapiejowi i Maciejowi Łukasiewiczowi,
III miejsce – Antoninie Więckowskiej.
Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy!
Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Miasta Białegostoku.