MobiProgram w KLO o numerze 2020-1-PMU-3014 współfinansowany z funduszy UE.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku realizowało przedsięwzięcie „MobiProgram w KLO” o numerze 2020-1-PMU-3014 od 1.09.2021-31.08.2022. W ramach projektu odbył się wyjazd zagraniczny 30 uczniów do Portugalii. Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów” był  współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Kwota dofinansowania: 217 400 PLN

Celem głównym przedsięwzięcia było wzmacnianie kompetencji kluczowych uczniów w obszarze wielojęzyczności, cyfrowym, osobistym, społecznym, w zakresie uczenia się, w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej oraz kompetencji obywatelskich.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu są umieszczone na stronie internetowej szkoły w zakładce „PO WER”We wspaniałych nastrojach ruszamy do Porto. 15 uczniów i 3 nauczycieli odwiedzi szkołę portugalską Agrupamiento de Escolas Antonio Nobre. Będziemy wspólnie realizować projekt „MobiPogram w KLO”.