Zespól Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku realizuje projekt pt. Zmiana zaczyna się od pierwszego kroku – mobilności kadry Zespołu Szkół Katolickich w Białymstoku” (2022-1-PL01-KA122-SCH-000073645), który jest współfinansowany przez Unię Europejską.

Okres realizacji projektu: 31-12-2022 – 30-12-2023

Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu nastąpi podniesienie kompetencji zawodowych kadry pedagogicznej i kierowniczej m.in. poprzez wzrost poziomu stosowania nowoczesnych technologii w edukacji na odległość oraz metod eksponujących w nauczaniu.

Projekt zakładał udział 20 osób w kursie dwumodułowym, który odbył się w Tesalonikach w Grecji.

Poprzez realizację projektu:

-wzrośnie jakość nauczania poprzez wdrożenie nowych technologii, metod i narzędzi pracy,

-nastąpi podniesienie umiejętności i kwalifikacji zawodowych nauczycieli, członków kadry zarządzającej i innych pracowników szkoły,

-Poszerzy się międzynarodowy wymiar kształcenia, nastąpi wymiana dobrych praktyk w dziedzinie nauczania oraz rozwój szkoły w środowisku międzykulturowym.

Zapraszamy do zapoznania się z listą książek zakupionych w ramach w ramach Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 dla Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Białostockiej i przekazanych do biblioteki Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia.

Zapraszamy do wypożyczania i czytania!