Niezwykłe nagrody czekają na zwycięzców konkursu „Akcja Bezpieczeństwo”

Zachęcamy do udziału w nowym ogólnopolskim konkursie „Akcja Bezpieczeństwo” organizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. Konkurs skierowany jest do uczniów z klas I-VI ze szkół podstawowych. Drużyny, które przygotują najlepsze prace w każdej z dwóch kategorii, film lub plakat, otrzymają dla swojej szkoły nagrody o wartości 15 000 zł każda. Każdy uczestnik konkursu otrzyma drobny upominek, a prace zostaną wyeksponowane podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego organizowanego w czerwcu przez Urząd Transportu Kolejowego.

Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać 3 proste kroki:

1. zebrać zespół od 5 do 30 uczniów z klas I-VI i wspólnie wykonać plakat lub nagrać filmik przedstawiający bezpieczną sytuację na terenach kolejowych, widoczną postać nosorożca Rogatka, czyli bohatera Kampanii Kolejowe ABC II oraz logo projektu Kampania Kolejowe ABC II;
  2. wypełnić formularz rejestracyjny na stronie https://akcjabezpieczenstwo.pl/;
  3. dołączyć plik ze zdjęciem plakatu lub link do strony, z której można pobrać film wykonany przez zespół uczniów.

Prace konkursowe będą przyjmowane do 5 kwietnia 2023 r. do godz. 11:59:59.

Zespół, który przygotuje najlepszą pracę w kategorii film, wygra sprzęt multimedialny o wartości 15 000 zł, a najlepsza praca zostanie także włączona do wideomappingu 3D, wyświetlonego podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego zaplanowanego na czerwiec tego roku. Natomiast szkoła, która przygotuje najlepszy plakat otrzyma sprzęt edukacyjny lub sportowy o wartości 15 000 zł, a plakat zostanie zaprezentowany podczas czerwcowego wydarzenia.

W konkursie przewidziane są również trzy wyróżnienia z obu kategoriach. Wyróżnione zespoły będą mogły przeznaczyć kwotę 5 000 zł na zakup sprzętu sportowego lub materiałów edukacyjnych na rzecz bezpieczeństwa kolejowego lub drogowego, a ich prace zostaną pokazane podczas wystawy zorganizowanej w ramach wydarzenia edukacyjno-informacyjnego.

Dodatkowo dla wszystkich uczestników konkursu przewidziane są wyjątkowe opaski na rękę.

Liczba zespołów z jednej szkoły podstawowej jest nieograniczona. Im więcej zgłoszeń, tym większa szansa na wygraną!

Zachęcamy do polubienia i obserwowania Kampanii Kolejowe ABC II w mediach społecznościowych, gdzie odnajdziecie więcej informacji na temat konkursu „Akcja Bezpieczeństwo” i nie tylko.
Facebook: @kampania.kolejowe.abc
Instagram: @kolejowe_abc
TikTok: @kolejowe.abc

Kampania Kolejowe ABC II realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
Z poważaniem,
Biuro prasowe Kampanii Kolejowe ABC II