Kobiety IT 2020

W tym roku konferencja odbędzie się w formie on-line oraz będzie składać się z dwóch części: Przedpołudniowej w języku polskim oraz popołudniowej w języku angielskim.

Panel poranny skierowany jest to dziewczyn, które zastanawiają się nad wyborem swojej ścieżki kariery. W tej części skoncentrujemy się na rozpoznaniu swoich kompetencji i na ich rozwoju. Pokażemy, że IT jest właściwą ścieżką zarówno dla humanisty jak i umysłu ścisłego. Będziemy mówić o tym jak odnaleźć się w świecie on-line – jak się uczyć, motywować i rozwijać. Wgłębimy się w tematy bezpieczeństwa w sieci, tak ważnego w dzisiejszych czasach. Uczelnie regionu zaprezentują swoje osiągnięcia podczas ciekawych wykładów technicznych.

 

Panel popołudniowy skierowany jest do dziewczyn, którą chcą nieco bardziej zagłębić się w tematykę IT. Wszystkie wykłady tej części będą odbywały się w języku angielskim. Prelegentki pracują w NOKIA na całym świecie – w Kanadzie, Dubaju, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Finlandii i Niemczech. Posłuchamy o ścieżkach kariery w NOKIA, o tym jak zostać liderem i pozostać kobietą a także o kompetencjach przyszłości. Poruszymy również wiele tematów technicznych takich jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, cyber bezpieczeństwo, kompresja danych, automatyzacja i digitalizacja danych, 5G oraz technologia cloud.

Agenda jest zbudowana w taki sposób, aby każdy mógł dołączyć na wybrane przez siebie wykłady, zarówno z panelu porannego jak i popołudniowego.