Osiągnięcia

 ROK SZKOLNY 2021/2022

Sukces uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej

Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku

9 października 2021 r. drużyna uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku w składzie: Mateusz Szubzda (kl. VI), Stanisław Sadowski (kl. III), Krzysztof Minko (kl. VI) oraz Marek Sadowski (kl. V) zajęła II miejsce w IGRZYSKACH DZIECI WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W BIEGU NA ORIENTACJĘ CHŁOPCÓW. W klasyfikacji indywidualnej również Mateusz Szubzda zajął wspaniałe 2. miejsce! Najmłodszy z ekipy Staś uplasował się na 5. miejscu, Krzyś na 14., a Marek na 22.

Serdecznie gratulujemy naszym kolegom. Mamy nadzieję na kolejne trofea!

 ROK SZKOLNY 2020/2021

W Lesie Pietrasze odbyły się wojewódzkie zawody sportowe w biegach przełajowych.
Indywidualnie w Igrzyskach Dzieci: Krzysztof Minko zajął 3 miejsce!!!
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej: Maciej Klimczuk zajął 2 miejsce, Paweł Kalbarczyk 3 miejsce oraz Mateusz Litwińczuk 5 miejsce!!!
Gratulujemy. Opiekunem uczniów był Tomasz Klimczuk.

KACPER – finalistą ogólnopolskiej OLIMPIADY WIEDZY CHEMICZNEJ!

Z ogromną radością informujemy, że Kacper Kuryś został finalistą pierwszej ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół podstawowych, objętej honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jesteśmy dumni z Kacpra i cieszymy się z jego sukcesu. Mamy nadzieję, że chemia, którą mu zaszczepiliśmy w szkole, pozostanie pasją, a może nawet częścią planu na przyszłość.
Olimpiada odbyła się w pięknym Krakowie, więc Kacper miał okazję również trochę pozwiedzać.

Z wielką radością informujemy, że w roku szkolnym 2020/2021 laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zostali następujący uczniowie:

Nazwa konkursu Laureaci Klasa Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Matematyczny Kacper Kuryś VIII b Marta Bagan
Wojewódzki Konkurs Biologiczny Adrianna Sienkiewicz VII b Izabela Łuczaj
Aleksandra Wnorowska VII b
Wojewódzki Konkurs Chemiczny Kacper Kuryś VIII b Aneta Wilczewska

 

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Sukces w narciarstwie biegowym

Z radością informujemy, że Katolicka Szkoła Podstawowa im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku zajęła III miejsce w Igrzyskach Dzieci Województwa Podlaskiego w Narciarstwie Biegowym Chłopców. W zawodach, które odbyły się 5 marca br., naszą szkołę reprezentował startujący z numerem 18. Marek Sadowski uczeń kl. IV a

Marku, gratulujemy  i cieszymy się razem z Tobą!


Z przyjemnością informujemy, że do etapu wojewódzkiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2020/2021 w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia Klasa Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Matematyczny Kacper Kuryś VIII b Marta Bagan
Wojewódzki Konkurs Biologiczny Adrianna Sienkiewicz VII b

Izabela Łuczaj

Aleksandra Wnorowska VII b
Wojewódzki Konkurs Chemiczny Kacper Kuryś VIII b Aneta Wilczewska

 

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Z przyjemnością informujemy, że do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2020/2021 w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia Klasa Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego Nicole Cybulko VIII b Magdalena Radajewska-Czelej
Hanna Piskorz VIII a
Wojewódzki Konkurs Matematyczny Maciej Łukasiewicz VII a Agnieszka Rybołowicz
Kacper Kuryś VIII b

Marta Bagan

Julia Zalewska VIII a
Wojewódzki Konkurs Biologiczny Adrianna Sienkiewicz VII b

Izabela Łuczaj

Aleksandra Wnorowska VII b
Wojewódzki Konkurs Chemiczny Kacper Kuryś VIII b Aneta Wilczewska

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


CHŁOPCY Z KATOLIKA LUBIĄ BRĄZ…

W dniu dzisiejszym na naszej hali sportowej odbyły się Finały Województwa Podlaskiego w Unihokeju Chłopców. Po raz kolejny udowodniliśmy, że mamy serce do walki! Po półfinałowej przegranej 0:4 ze SP 14 z Białegostoku, rozegraliśmy mały finał o 3. miejsce. Ostatnie miejsce na podium wywalczyliśmy w wielkim stylu, zwycieżając z SP 1 z Wysokiego Mazowiecka aż 7:0!!!
Gratulacje!!!
Skład walecznej drużyny: M. Bołbot, P. Borys, M. Litwińczuk, M. Klimczuk, T. Norwa, K. Żodzik, T. Tuz, P.Kalbarczyk, I. Kułak, G. Obrycki, K. Suprunowicz.
Opiekun: Tomasz Klimczuk.

BRĄZOWI MEDALIŚCI MISTRZOSTW MIASTA W PIŁCE NOŻNEJ

W bardzo mroźne i wietrzne wtorkowe popołudnie chłopcy z naszej szkoły rozegrali na boiskach MOSPu Finał Miasta Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W pierwszym meczu ponieśliśmy porażkę 1:3 z piłkarską klasą SP 37. Przegrana w tym meczu dała nam jednak szansę na 3. miejsce. Chłopcy zagrali zwycięski mecz z SP 28 i z wynikiem 8:0 zdobyli brązowe medale.
Gratulujemy drużynie w składzie:
M. Bołbot, M. Litwińczuk, M. Klimczuk, F. Woroszyło, P. Borys, P. Kalbarczyk, T. Norwa, T. Tuz.
Opiekun: Tomasz Klimczuk.

ZSK najlepszy w Białymstoku  w unohokeju!
W dniu wczorajszym na szyjach naszych uczniów zawisły złote medale! Po bardzo emocjonującym meczu półfinałowym, wygraliśmy 2:0 z SP 19. Kolejno, w kapitalnym meczu finałowym, zagranym z SP 14, tryumfowaliśmy z wynikiem 2:1.
Tym samym, meldujemy gotowość do finałów na szczeblu wojewódzkim!
A oto skład zwycięskiej drużyny: Mateusz Bołbot, Patryk Borys, Mateusz Litwińczuk, Maciej Klimczuk, Tomasz Norwa, Tomasz Tuz, Pawel Kalbarczyk, Gabriel Obrycki, Kacper Suprunowicz, Ignacy Kułak.
Gratulujemy!
Opiekun Tomasz Klimczuk

III miejsce ZSK w Szachowych Igrzyskach Białegostoku Dzieci

W miniony weekend, tj. 14-15.11.2020 r. zostały rozegrane zawody szachowe w ramach miejskiego współzawodnictwa sportowego Szkolnego Związku Sportowego. Drużyna Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w składzie: Filip Kudraszow, Dawid Zdzieszyński, Jan Kudraszow oraz Maria Kluczyk odniosła sukces, zajmując III miejsce w Igrzyskach Dzieci.

Gratulujemy najserdeczniej!


Sukces w tenisie stołowym

W miniony piątek, 13 listopada, reprezentacja Katolickiej Szkoły Podstawowej w składzie: Maciej Perkowski, Paweł Kalbarczyk, Mateusz Bołbot oraz Maciej Klimczuk, zdobyła złote medale w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Chłopców .
Nasi mistrzowie, pod opieką pana Tomasza Klimczuka, zajęli I miejsce i awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 25 listopada.
Gratulujemy!!!

W przededniu uroczystości Wszystkich Świętych, chcemy podzielić się z Wami naszą dumą i radością. W konkursie „Wszystko zaczęło się 100 lat temu w Wadowicach…” zostali nagrodzeni uczniowie naszej szkoły!
I tak, w konkursie plastycznym w kategorii szkół podstawowych, zaszczytne II miejsce zajęła Łucja Jabłońska z klasy III b, zaś wyróżnienie otrzymała Aleksandra Klicka z IV a. W tej samej kategorii, w konkursie literackim, III miejsce zajęła Ania Banachowicz z klasy IV b.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a także pozostałym uczestnikom konkursu – Błażejowi Piontkowskiemu i Aleksandrze Czarnomysa z klasy IV b.
Ucieszyliście nie tylko nas i swoich Rodziców, ale z pewnością także św. Jana Pawła II, któremu polecamy wszystkie nasze Rodziny w tym wyjątkowym czasie.

 ROK SZKOLNY 2019/2020


4. miejsce chłopców w Finałach Miasta Białegostoku w Sztafetowych Biegach Przełajowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej!

4. miejsce chłopców w Finałach Miasta Białegostoku w Sztafetowych Biegach Przełajowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej!!!
W lesie Pietrasze w Igrzyskach Dzieci startowali również ich młodsi koledzy, zajmując 11. miejsce.
Składy zespołów:
1. Paweł Kalbarczyk
2. Krzysztof Żodzik
3. Krzysztof Kołłątaj
4. Paweł Kalinowski
5. Mateusz Litwińczuk
6. Maciej Klimczuk
7. Kacper Suprunowicz
Uczniowie młodsi:
1. Andrzej Stankiewicz
2. Krzysztof Minko
3. Karol Rafało
4. Dawid Zdzieszyński
5. Hubert Zambrowski
6. Bartek Skrypko
Opiekun: Tomasz Klimczuk
Gratulujemy!

Drużynowe Biegi Przełajowe

W dniu dzisiejszym uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej wzięli udział w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Lesie Pietrasze. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły spisali się bardzo dobrze. Najlepsze wyniki indywidualnie osiągnęli: Maciej Klimczuk – 2 miejsce, Paweł Kalbarczyk – 6 miejsce oraz Krzysztof Mińko – 8 miejsce. Zajmując tak wysokie miejsca awansowali do Finałów Wojewódzkich. Gratulujemy.
Opiekun grupy: Tomasz Klimczuk.

Sukcesy szachowe uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej

Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w składzie: Filip Kudraszow, Jan Kudraszow,  Michał Mroczko i Dawid Zdzieszyński zajęli V miejsce w klasyfikacji końcowej szkół podstawowych XXV edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej. Ciszymy się bardzo, że ten zaledwie czteroosobowy team stawał w szranki z zespołami kilkunastoosobowymi i uplasował się tak wysoko. Serdecznie gratulujemy!

O szczegółowych rezultatach poszczególnych rund Ligi Szkolnej przeczytamy na stronie Podlaskiego Związku Szachowego w Białymstoku.

Sukcesy szachowe braci Kudraszow

Uczniowie naszej szkoły z powodzeniem wzięli udział w XXII Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów, które odbyły się w Wasilkowie w dniach 9-12 września 2020 roku. 8 letni Jan Kudraszow zajął III miejsce, zdobywając brązowy medal w kategorii C8, zaś jego starszy brat Filip – kategoria C10 – był o krok o podium i zajął IV miejsce.

Bracia spróbowali również swoich sił w Mistrzostwach Polski Młodzików w szachach szybkich i błyskawicznych, które odbyły się we Wrocławiu w dn. 28-30 sierpnia 2020 r. X miejsce Filipa na 107 uczestników Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych można uznać za spory sukces. W szachach szybkich Filip uplasował się na XXI pozycji na 126 zawodników.

Debiut Janka w tak prestiżowym turnieju, jakim są Mistrzostwa Polski, też nie wypadł najgorzej. W Mistrzostwach Polski Młodzików w szachach szybkich Jaś zajął 28. miejsce na 82 uczestników,  zaś Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych 29. miejsce na 72 zawodników. Nie bez znaczenia jest fakt, że tempo gry w szachach błyskawicznych (13 rund) to: po 3 minuty na całą partię dla każdego zawodnika i dodatkowo po 2 sekundy na każdy ruch od początku partii, zaś w szachach szybkich (11 rund): po15 minut na całą partię dla każdego zawodnika i dodatkowo po 10 sekundy na każdy ruch od początku partii.


Sukces sportowy Tomka Tuza ucznia kl. VI b Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku!

Tomasz Tuz uczeń kl. VI b wraz z drużyną zajął I miejsce w zawodach ogólnopolskich, które odbyły się w Bydgoszczy w dn. 29.02-01.03.2020 r. w konkurencji TEAM KUMITE BOYS12-13 YRS
Serdecznie gratulujemy Tomkowi i jego kolegom! Mamy nadzieję na kolejne trofea!


Z przyjemnością informuję, że w roku szkolnym 2019/2020 laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zostali następujący uczniowie:

Nazwa konkursu  

Laureaci

 

Finaliści

 

Klasa

Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
 

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

 

 

 

 

Julia Gołębiewska

VIII

Urszula Harasimowicz

Wojewódzki Konkurs Matematyczny  

Kacper Kuryś

 

VII b

Marta Bagan

 

 

Julia Gołębiewska VIII

Aneta Uścińska-Walesiuk

 

Jan Aleksander Zimnoch

 

VIII

Wojewódzki Konkurs Biologiczny  

Łukasz Wiśniewski

 

VIII

Izabela Łuczaj

Wojewódzki Konkurs Chemiczny  

 

Julia Gołębiewska VIII

Aneta Wilczewska

Jan Aleksander Zimnoch   VIII

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Jaś Kudraszow, uczeń klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia z powodzeniem wziął udział w VII Mistrzostwach Miasta Białegostoku Chłopców do lat 8 w szachach szybkich, rozegranych 1 marca br. w Szkole Podstawowej Nr 45 im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku. W niedzielne przedpołudnie na starcie mistrzostw stanęło 29 zawodników, by rozegrać 7 rund w tempie po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii dla każdego zawodnika.

Uczeń naszej szkoły po 3 godzinach szachowych potyczek, z dorobkiem 5 zwycięstw stanął na podium i zasłużenie wywalczył brązowy medal.

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_5805/results.html?l=pl HYPERLINK
Wielkie brawa!!!

Należy dodać, że 8-letni Janek, legitymujący się III kategorią szachową, tajniki królewskiej gry zgłębia pod kierunkiem pani trener Kamilli Klimaszewskiej podczas czwartkowego szkolnego koła szachowego oraz uczęszcza do pracowni szachowej MDK w Białymstoku. Nie bez znaczenia jest również fakt, że jego o 2 lata starszy brat, Filip, jest już utytułowanym szachistą.

Z przyjemnością informujemy, że do etapu wojewódzkiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2019/2020 w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia Klasa Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
 

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

 

Julia Gołębiewska

VIII

Urszula Harasimowicz

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Kacper Kuryś

VII b

Marta Bagan

Julia Gołębiewska

VIII

Aneta Uścińska-Walesiuk

Jan Aleksander Zimnoch

VIII

 

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

 

Łukasz Wiśniewski

VIII

Izabela Łuczaj

Wojewódzki Konkurs Chemiczny

Julia Gołębiewska

VIII

Aneta Wilczewska

Jan Aleksander Zimnoch

VIII

 

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Dnia 20-21 listopada 2019r. w naszej Szkole na hali sportowej odbyły się Finały Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców.
W rywalizacji szkół podstawowych nasi uczniowie z klas 7-8 znaleźli się w ścisłym finale wraz z zespołami ze szkół: SP 4, ZSP 2, SP 16. Nasza Szkoła uplasowała się na drugim stopniu podium.
Uczniowie w młodszej kategorii również zajęli 2 miejsce, grając w grupie ze szkołami takimi jak SSP3, SP47, SP50. Obie drużyny awansowały do finału Województwa Podlaskiego.
Ogromne gratulacje wszystkim uczniom reprezentującym barwy Naszej Szkoły oraz trenerowi Tomaszowi Klimczukowi. Trzymamy kciuki w dalszych rozgrywkach.


Dnia 13 listopada 2019r. w naszej Szkole na hali sportowej odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju. Udział w zmaganiach wzięły uczennice z klas 7 i 8. W rywalizacji szkół podstawowych w ścisłym finale znalazły się 4 zespoły: SP 14, SP 44, SP 19, ZSK, które wcześniej zwyciężyły w ćwierćfinałach oraz półfinałach. Ostatecznie dziewczęta z Naszej szkoły zajęły 4 miejsce. Ogromne gratulacje Naszym uczennicom oraz nauczycielom wychowania fizycznego, Pani Magdzie Głowackiej oraz Panu Tomaszowi Klimczukowi.


Miło nam jest poinformować, iż nasi uczniowie:

Stanisław Lul – kl. II KSP

Karol Liżewski – kl. VI KSP

zakwalifikowali się do półfinału konkursu Pix Programming Challenge 2019 https://pixchallenge.org/konkurs/ .

Półfinał już 5 grudnia 2019 r. Trzymamy kciuki!

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadza za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Udział w konkursie może wziąć każda osoba, która jest uczniem/uczennicą szkoły podstawowej oraz średniej.

Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów.

Finał polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Marta Łabieniec-Chomicka


Z przyjemnością informujemy, że do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2019/2020 w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zakwalifikowali się następujący uczniowie:

 

Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia Klasa Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego Julia Irena Dudziak VIII Urszula Harasimowicz
Julia Gołębiewska VIII
Julian Charles Sienkiewicz VIII
Wojewódzki Konkurs Matematyczny Kacper Kuryś VII b Marta Bagan
Julia Gołębiewska VIII Aneta Uścińska-Walesiuk
Łukasz Wiśniewski VIII
Jan Aleksander Zimnoch VIII
Wojewódzki Konkurs Biologiczny Łukasz Wiśniewski VIII Izabela Łuczaj
Wojewódzki Konkurs Chemiczny Julia Gołębiewska VIII Aneta Wilczewska
Łukasz Wiśniewski VIII
Jan Aleksander Zimnoch VIII

 

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Sukces szachowy

20 października 2019 r. w Sokółce odbył się X Turniej Szachowy o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Kudraszow z kl. III, Jan Kudraszow z kl. I oraz Michał Mroczko z kl. III. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła I miejsce przed SP nr 1 w Sokółce i PSP nr 1 w Białymstoku. W klasyfikacji indywidualnej III miejsce wśród 31 zawodników zajął Filip Kudraszow z wynikiem 7 pkt.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom oraz ich mistrzyni – pani Kamili Klimaszewskiej!

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_5421/results.html?l=pl&tb=2_

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_5421/results.html?l=pl&tb=10_


Miło nam poinformować, że Oliwka Dobrowolska- uczennica klasy IV

– zajęła I miejsce w Turnieju Tańca Towarzyskiego w Ostrołęce.

Serdecznie gratulujemy!

 ROK SZKOLNY 2018/2019

Wielki sukces naszych drużyn w II Ogólnopolskim Turnieju Gwiaździstej Eskadry
 
25  kwietnia dwie drużyny z naszej szkoły  uczestniczyły w turnieju gier planszowych IPN. Reprezentowali nas: w drużynie nr 1: Grzegorz Zubrycki, Tomasz Lisowski i Kacper Oniśko z klasy 8b, zaś w drużynie nr 2: Maciej Miastkowski, Stanisław Przybyła  i Jan Zimnoch z klasy 7.  Drużyna nr 1 pokonała wszystkich uczestników turnieju regionalnego i będzie reprezentowała Podlasie na etapie centralnym. Drużyna nr 2 zajęła 3 miejsce. Nasi uczniowie zmierzą się z  najlepszymi drużynami z Polski w czerwcu w Dęblinie – stolicy polskiego lotnictwa.
Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Z przyjemnością informuję, że w roku szkolnym 2018/2019 laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zostali następujący uczniowie:

 

Nazwa konkursu

 

Laureaci

 

Klasa

Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Historyczny  

Konrad Gawęcki

VIII a

Małgorzata Kamińska

Wojewódzki Konkurs Chemiczny  

Jan Machelski

VIII b

Aneta Wilczewska

Wojewódzki Konkurs Informatyczny  

Jan Aleksander Zimnoch

VII

Marta Łabieniec-Chomicka

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Z przyjemnością informuję, że do etapu wojewódzkiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w roku szkolnym 2018/2019 zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia Klasa Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Historyczny

 

Konrad Gawęcki

VIII a

Małgorzata Kamińska

Wojewódzki Konkurs Chemiczny

 

Jan Machelski

VIII b

Aneta Wilczewska

Wojewódzki Konkurs Informatyczny

 

Jan Aleksander Zimnoch

VII

Marta Łabieniec-Chomicka

 

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2 i 4 miejsce Naszych unihokeistów w Finale Województwa Podlaskiego!

17 grudnia 2018r. w naszej hali odbyły się Finały Igrzysk Dzieci (Szkoły Podstawowe) oraz Finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej (Gimnazja) w unihokeju chłopców.
W rywalizacji Szkół Podstawowych w ścisłym finale znalazły się 4 zespoły (SP Kupiski, SP 14 Białystok, SP 11 Suwałki oraz KSP Białystok). Nasza szkoła w pierwszym swoim meczu grała derby z białostocką 14. Po bardzo dobrym meczu i prowadzeniu 2:0 w końcówce meczu przyszedł kryzys i goście na 30 sekund przed końcem doprowadzili do remisu i serii rzutów karnych, w których to niestety ulegamy przyszłym mistrzom województwa 2:1. W meczu o 3 miejsce przegrywamy z SP 11 Suwałki 6:0, ostatecznie zajmując 4 miejsce w Województwie Podlaskim!!! (startowało ponad 100 szkół podstawowych z całego województwa). Wyróżnienie w drużynie dla najlepszego zawodnika zespołu otrzymał nasz kapitan – Maciej Klimczuk.
Następnie przyszedł czas na rywalizację starszych kolegów. Do gry przystąpiły następujące szkoły: SP 1 Grajewo, SP Jasionówka, SP Mielnik i KG Białystok.

W pierwszym meczu nasi chłopcy zmierzyli się z SP 1 Grajewo i po 20 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 1:1, więc o wyniku decydowały rzuty karne, które rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść 1:0!!!
W wielkim finale czekał na nas główny faworyt Mistrzostw SP Jasionówka. Pomimo sporej różnicy w operowaniu kijem do unihokeja, chłopcy pokazali, że wola walki i zaangażowanie to coś więcej niż same umiejętności. W meczu padł remis 0:0 i o zwycięstwie decydowały rzuty karne, które niestety przegrywamy 2:1 i ostatecznie zajmujemy 2 miejsce w Województwie Podlaskim!!! (startowało ponad 90 szkół z całego województwa).W podsumowaniu finału najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany nasz uczeń – Krzysztof Wojtkielewicz oraz najlepszy zawodnik w drużynie- Hubert Piskorz!!!
Ogromne gratulacje wszystkim uczniom reprezentujący barwy Naszych Szkół oraz trenerowi obu zespołów Panu Tomaszowi Klimczukowi.


Kolęda Malucha

13 grudnia klasa IIb KSP uczestniczyła w konkursie kolęd i pastorałek „Kolęda Malucha” w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Uczennice: Aleksandra Czarnomysa, Emilia Gesinowska i Julia Jabłońska reprezentowały naszą szkołę w kategorii zespół, zdobywając wyróżnienie. Gratulujemy!


Konkurs „Mój święty superbohater”

Dziś w Szkole Podstawowej nr 11 została rozstrzygnięta I edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Mój święty superbohater”. Z radością informujemy, że w kategorii klas IV-VIII wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VII, Julia Gołębiewska. Gratulujemy!


Finał Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców

30 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się Finał Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców. Nasza drużyna w składzie: Bartłomiej Bień, Maciej Klimczuk, Tomasz Norwa, Patryk Borys, Paweł Kalbarczyk, Tomasz Tuz, Krzysztof Żodzik, Gabriel Obrycki, zostawiła kawał serducha na boisku. Chłopcy po rozegraniu czterech rund eliminacyjnych spotkali się w Finale Miasta Białegostoku ze szkołami: SP 14, SP 37, SP 19. Po zwycięstwie w półfinale z SP 37 1:0, przyszedł czas na finał z SP 14, w którym to niestety musieliśmy uznać wyższość rywala. Przegrywając 4:1 ostatecznie zajęliśmy II miejsce i tym samym będziemy reprezentować Miasto Białystok w Finałach Wojewódzkich.


Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców

29 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców. Nasza drużyna w składzie: Krzysztof Wojtkielewicz, Kamil Markiewicz, Jakub Pawłowski, Igor Stefanowski, Hubert Piskorz, Kacper Karłowicz, Krzysztof Kasjański, Eryk Kajewski, zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Chłopcy po rozegraniu trzech rund eliminacyjnych spotkali się w Finale Miasta Białegostoku ze szkołami: SP 5, PG 13, SP 12. Po zwycięstwie w półfinale z SP 5 2:1, przyszedł czas na finał z PG 13, w którym to niestety musieliśmy uznać wyższość gości po bramce w ostatniej minucie meczu. Przegrywając 1:0 ostatecznie zajęliśmy II miejsce i tym samym będziemy reprezentować Miasto Białystok w Finałach Wojewódzkich.


Z przyjemnością informujemy, że do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Nazwa konkursu Imię i nazwisko ucznia Klasa Imię i nazwisko nauczyciela uczącego
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego Grzegorz Zubrycki VIII b Magdalena Brzozowska
Wojewódzki Konkurs Matematyczny Jan Aleksander Zimnoch VII Aneta Uścińska-Walesiuk
Wojewódzki Konkurs Historyczny Konrad Gawęcki VIII a Małgorzata Kamińska
Wojewódzki Konkurs Chemiczny Jan Machelski VIII b Aneta Wilczewska
Wojewódzki Konkurs Informatyczny Karol Harasimowicz VIII b

Marta Łabieniec-Chomicka

Jan Aleksander Zimnoch VII

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


ROK SZKOLNY 2017/2018

Konkurs „Historia najnowsza w poezji dzieci i młodzieży”

Monika Zimnoch, uczennica klasy VII a Katolickiej Szkoły Podstawowej, zajęła drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Historia najnowsza w poezji dzieci i młodzieży”, którego organizatorem był Oddział instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Gratulacje!

K. Bartoszuk


Sukces Tomka w karate

Uczeń klasy IV, Tomasz Tuz, zdobył brązowy medal w karate do lat 12-stu. Serdecznie gratulujemy.


Nasz mistrz ortografii

Miło mi poinformować, że Grzegorz Zubrycki, uczeń klasy VII b Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia, zajął III miejsce w I Miejskim Konkursie Ortograficznym „Ortografiada 2018” zorganizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku. Gratuluję!

M. Kalisz


Z przyjemnością informuję, że w roku szkolnym 2017/2018 laureatami i finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zostali następujący uczniowie:

Jan Aleksander Zimnoch (6a -matematyka)

Jan Machelski (7b – matematyka)

Julian Sienkiewicz (6a- język angielski)

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


Międzynarodowy Turniej XVII International Tournament Central Europe Open Grand Prix Pomorza i Kujaw w Karate WKF

W dniach 3-4 marca w Bydgoszczy odbył się Międzynarodowy Turniej XVII International Tournament Central Europe Open Grand Prix Pomorza i Kujaw w Karate WKF. Uczniowie naszej szkoły, Łukasz i Tomek Tuzowie zdobyli łącznie trzy złote medale i jeden brązowy. Serdecznie gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów na Mistrzostwach Polski!


Z przyjemnością informuję, że w roku szkolnym 2017/2018 do etapu wojewódzkiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Jan Aleksander Zimnoch (6a -matematyka)

Jan Machelski (7b – matematyka)

Julian Sienkiewicz (6a- język angielski)

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Sukcesy sportowe uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku w I semestrze roku szkolnego 2017/2018

Zwycięstwo naszych młodych szachistów

Szachowa reprezentacja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w składzie:
1. Dawid Zdzieszyński – III kategoria szachowa
2. Szymon Kroteń – IV kategoria szachowa
3. Karol Rafało – IV kategoria szachowa
4. Samuel Obrycki – V kategoria szachowa
zwyciężyła w Pucharze Województwa Podlaskiego klas I-III SP w Szachach!

Zawody odbyły się 18 lutego br. w Suwałkach. Byliśmy jedyną reprezentacją z Białegostoku. W gronie 9 szkół wygraliśmy wszystkie mecze i z dorobkiem 10 pkt odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_585/final_standings_teams&5.html

Chłopcom należą się ogromne brawa nie tylko za okazały puchar, ale za wolę walki, motywację i postawę prawdziwych sportowców. Dziękujemy pani Kamili Klimaszewskiej – wspaniałej trenerce chłopców za ich przygotowanie, a rodzicom za wspaniałą atmosferę, opiekę i wsparcie!

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku w drużynowych biegach przełajowych

 1. miejsce klas VII SP

W składzie: Kacper Karłowicz, Mikołaj Markiewicz, Oskar Sanczenko, Błażej Grzybowski.

Igrzyska Dzieci Miasta Białegostoku w unihokeju

 1. miejsce klas IV-V SP

W składzie: Bartłomiej Bień, Krzysztof Żodzik, Patryk Borys, Maciej Klimczuk, Tomasz Tuz, Gabriel Obrycki, Tomasz Norwa, Maciej Carewicz.

Igrzyska Młodzieży Miasta Białegostoku w unihokeju

 1. miejsce klas VII SP- II KG

W składzie :Krzysztof Wojtkielewicz, Eryk Kajewski, Hubert Piskorz, Cyprian Cylwik, Kamil Markiewicz, Krzysztof Kasjański, Igor Stefanowski, Jakub Dąbrowski, Jakub Pawłowski, Kacper Karłowicz.


Z przyjemnością informuję, że w roku szkolnym 2017/2018 do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Katolickiej Szkole Podstawowej zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Jan Aleksander Zimnoch (6a -matematyka)

Jan Machelski (7b – matematyka)

Julian Sienkiewicz (6a- język angielski)

Eryk Kajewski (7a – język angielski)

Grzegorz Zubrycki (7b – język angielski)

Konrad Gawęcki (7a – historia)

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


27 września 2017 r.

Zawody szachowe


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

10 czerwca 2017 r.

Sukces w zawodach balonowych


SZYMON KROTEŃ – NASZ SZACHOWY MISTRZ

Szymon Kroteń, uczeń klasy II Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku, w roku szkolnym 2016/2017 nie tylko z drużyną, ale również indywidualnie brał udział w turniejach szachowych rozgrywanych na terenie województwa podlaskiego, w kraju i za granicą. Stało się to dla niego okazją do sprawdzenia swoich możliwości i umiejętności, do zdobycia nowych doświadczeń, spotkania wielu ciekawych osób. Efektem startów w tych rozgrywkach były znaczące sukcesy:

 • Mikołaj przy szachownicy (Janów 11.12.2016) – 2. miejsce (grupa chłopcy do lat 7);
 • XXXV Memoriał im. Ludwika Zamenhofa 2016 (Białystok, 29 – 30.12.2016);
 • Turniej Klotza – Szkolenie szachowe (Białystok, 23 – 27.01.2017) – 3. miejsce;
 • Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów do lat 8 (Wasilków 16 – 28.05.2017) – 8. miejsce;
 • II International Children and Youth Chess Festival THE BALTIC WAY (Wilno, 25 – 26.03.2017) – 14. miejsce (turniej z udziałem mistrza szachowego Garri Kasparowa);
 • Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 8 (Szczyrk, 29.04 – 3.05.2017).

Cieszymy się z sukcesów Szymona, gratulujemy i życzymy wytrwałości w osiąganiu kolejnych.

Dyrekcja szkoły


Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Białegostoku Klas Drugich 2016 – 26.11.2016 (rozgrywki szachowe):

 • Zespół Katolickiej Szkoły Podstawowej w składzie: Karol Rafało, Dawid Zdzieszyński, Szymon Kroteń – miejsce i puchar.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów!

Dyrekcja szkoły


XXII Edycja Białostockiej Szachowej Ligi Szkolnej do lat 8 (8 rund rozgrywanych co miesiąc):

 • Dawid Zdzieszyński – 7. miejsce w klasyfikacji końcowej;
 • Szymon Kroteń – 10. miejsce w klasyfikacji końcowej;
 • Zespół Katolickiej Szkoły Podstawowej w składzie: Dawid Zdzieszyński, Szymon Kroteń, Karol Rafało, Weronika Ostrowiecka – 13. miejsce w klasyfikacji końcowej.

XXV Podlaski Festiwal Modeli Balonowych:

 • Michał Jedynak – 10. miejsce indywidualnie;
 • Zespół Katolickiej Szkoły Podstawowej w składzie: Michał Jedynak, Dawid Zdzieszyński i Rafał Dąbrowski – 2. miejsce (nagroda – Puchar Dyrektora MDK).