Osiągnięcia

ROK SZKOLNY 2022/2023
Ogólnopolski Konkurs „Polska Piastowska”
Z radością informujemy, że uczeń klasy 1a Katolickiego Liceum- Błażej Horczak został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Polska Piastowska”. Okazał się najlepszym znawcą tej epoki historycznej spośród wszystkich uczestników, zajął pierwsze miejsce i otrzymał indeks na studia historyczne UwB. Serdecznie gratulujemy. Błażej jest uczniem p.Joanny Lul.

Finał Licealiady Województwa Podlaskiego w Unihokeju
W dniu 14 grudnia 2022 w naszej hali sportowej odbyły się Finały Licealiady Województwa Podlaskiego w Unihokeju Chłopców. Po półfinale wygranym z 1 lo z Grajewa, rozegraliśmy finał zawodów z Zespołem Szkół w Grajewie. Do rozstrzygnięcia tego pojedynku potrzebne były rzuty karne, ponieważ mecz w podstawowym czsie zakończył sie wynikiem 1:1. Na szczęście nasza drużyna wygrała w karnych 1:0 przez co wygraliśmy najważniejsze rozgrywki unihokeja w województwie!
Gratulacje!!!
Skład drużyny: Rafał Harasimowicz, Patryk Borys, Tymoteusz Kostro, Andrzej Kondraciuk, Tomasz Norwa, Piotr Bartoszuk, Brajan Szulak, Szymon Popławski, Mateusz Sienkiewicz
Opiekun: Tomasz Klimczuk

Półfinał Województwa Podlaskiego w Unihokeju Chłopców

23 listopada na naszej hali sportowej odbył się Półfinał Województwa Podlaskiego w Unihokeju Chłopców. Trzy wygrane mecze:
4:1 z ZS Augustów,
3:0 z I LO Suwałki,
2:1 z III LO Suwałki
dały nam awans do Finału Województwa, który odbędzie się 14 grudnia w naszej hali sportowej.
Gratulacje!!!
Skład drużyny: R. Harasimowicz, P. Borys, T. Kostro, A. Kondraciuk, P. Bartoszuk, T. Norwa, Sz. Popławski, B. Szulak, M. Sienkiewicz.
Opiekun: Tomasz Klimczuk.

ROK SZKOLNY 2019/2020

SUKCES FILIPA

Filip Perkowski, uczeń klasy II c Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, zakwalifikował się do ostatniego (trzeciego) etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński. Serdecznie gratulujemy Filipowi tak wielkiego osiągnięcia oraz życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się w marcu.


ZŁOTE SERCE

Dziś odznaczenia „ZŁOTE SERCE” otrzymały Magdalena Borsukiewicz uczennica klasy II A i Gabriela Pietrowcew uczennica klasy III a.
Nagroda przyznawana jest uczniom Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, organ prowadzący, za wzorową postawę w życiu codziennym, umiejętność współpracy, dostrzeganie potrzeb drugiego człowieka i podejmowanie działań na rzecz innych. Wręczając odznaczenia, Pani Prezes Urszula Jurkowska powiedziała: ” Bywa się dyrektorem, prezesem, ale człowiekiem się jest”. Gabrysi i Magdzie serdecznie gratulujemy i życzymy by ich postawa zachęcała innych do czynienia dobra, by świat się stawał coraz bardziej „ludzki”.

ROK SZKOLNY 2019/2020

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Aleksandra Mejsak z 2a Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego została:

FINALISTKĄ

XXV białostockiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Jest to ogromne wyróżnienie i docenienie pracy Oli w wolontariacie: Szkolnym Kole Caritas, zaangażowanie w parafii, samorządzie szkolnym oraz pomoc rówieśnikom… Uczennicę charakteryzuje ogromna życzliwość i empatia względem drugiego człowieka, a przy tym wyjątkowa skromność. Zdjęcie z gali rozdania stypendium PRM.

Radosław Werpachowski

wychowawca


Miło mi poinformować że trójka uczniów naszej szkoły a mianowicie Dominik Dołegiewicz, Krzysztof Kasjański i Dawid Majewski z klasy 1d KLO zakwalifikowała się do Finału Regionalnego Najlepszych Zajęć z Przedsiębiorczości.


Uczennica naszego liceum Aleksandra Mejsak zajęła III miejsce i uzyskała tytuł laureata w I Podlaskim Konkursie Wiedzy o Ochronie Środowiska.

Serdecznie gratulujemy!


Z wielką radością informujemy, że Aleksandra Mejsak – uczennica kl. II a Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia – odebrała dziś z rąk Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego dyplom stypendystki Prezesa Rady Ministrów. Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy!


Chemia piękna

Nasza Szkoła, Katolickie Liceum, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Fundację Adamed oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej na kreatywne podejście do pracy z młodzieżą, którego celem było wyłonienie najciekawszych interpretacji tematów naukowych z zakresu fizyki, chemii, biologii i matematyki przygotowanych przez Organizatora. Pani Aneta Wilczewska wraz z klasą I liceum przygotowała lekcję na temat: Chemia piękna. Z zajęć nagrali krótki film, który uzyskał bardzo wysokie oceny Jury i tym samym szkoła otrzymała nagrodę w wysokości 3000 zł do przeznaczenia na cele edukacyjne. Pani Aneta wspólnie z uczniami udowodniła, że nauka może być pasjonująca i inspirująca.
Dodatkową nagrodą jest udział p. Anety wraz z innymi 25 wyróżnionymi nauczycielami w warsztatach edukacyjnych podczas których odbędą się zajęcia z metodyki z ekspertami edukacyjnymi oraz inspirujące spotkanie z młodymi naukowcami o tym jak mówić ciekawie i nieszablonowo o nauce.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku na III miejscu w regionie w rankingu liceów!

Ranking liceów ogólnokształcących w Białymstoku został przygotowany w oparciu o Edukacyjną Wartość Dodaną. Jest to wskaźnik, który pokazuje wkład szkoły w wyniki nauczania. Pod uwagę bierze się wyniki egzaminów zewnętrznych. Sprawdza się, np. z jakimi wynikami egzaminu gimnazjalnego uczeń przyszedł do szkoły i jak zdał maturę. Wartości EWD zostały obliczone i podane przez Instytut Badań Edukacyjnych dla lat 2016-18. W rankingu wykorzystano dane dotyczące przedmiotów humanistycznych.

Cieszymy się niezmiernie!


ROK SZKOLNY 2016/2017

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA TEMATYCZNA

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą” – etap okręgowy

30 marca 2017 r. odbył się etap okręgowy X Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”, w którym wzięło udział 13 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku zajęli wspaniałe miejsca:

  • I miejsce Przemysław GABREL
  • II miejsce Paweł BABIŃSKI
  • IV miejsce Jan WYRZYKOWSKI.

Przemek i Paweł zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego (centralnego), który odbędzie się w Warszawie w dniach 1-3 czerwca 2017 r. Cieszymy się niezmiernie!

Dyrekcja szkoły


OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA TEMATYCZNA 2016/2017

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą” – etap międzyszkolny

W etapie międzyszkolnym X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za wolność Waszą i Naszą”, który odbył się 15 grudnia 2016 r., uczniowie naszego liceum wypadli wspaniale. W grupie czterech osób z rejonu białostockiego, które zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, trzy to uczniowie Katolickiego Liceum im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku:

  • Paweł Babiński (klasa III) – I miejsce,
  • Przemysław Rafał Gabrel (klasa II) – II miejsce,
  • Jan Wyrzykowski (klasa II) – IV miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym licealistom i pani Julii Myć, ich przewodniczce po meandrach historii.

Dyrekcja szkoły


XI Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie 2016/2017

etap archidiecezjalny

Miło nam poinformować, że odbył się etap archidiecezjalny XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie i uczennice naszego liceum zajęły na niej czołowe miejsca. Są to:

  • Julia Żukowska (klasa I KLO) – II miejsce;
  • Kinga Kużel (klasa I KLO) – III miejsce.

Opiekun uczennic, ks. Dariusz Gutowski, może być z nich dumny. My też!

Dyrekcja szkoły