Pożegnanie uczniów klas ósmych

Pożegnanie uczniów klas ósmych
Pożegnanie uczniów klas ósmych
25 czerwca 2026 roku był bardzo wzruszającym dniem w Katolickiej Szkole Podstawowej – kolejny rocznik ósmoklasistów pożegnał jej mury. Uroczystość rozpoczęła się msza świętą w starym kościele farnym. Następnie w hali sportowej Pani Dyrektor Honorata Kozłowska podsumowała imponujące osiągnięcia zgromadzonych absolwentów i wraz z Panią wicedyrektor Katarzyną Norwą, Paniami wychowawczyniami- Bożeną Łukaszewicz-Kuleszą i Martą Bagan – wręczyła świadectwa oraz dyplomy, nagrody i wyróżnienia. Rodzice ósmoklasistów zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi. W uroczystość tę włączyli się również uczniowie klasy siódmej, którzy przygotowali część artystyczną i wręczyli swoim starszym kolegom pamiątki z przesłaniem z wiersza Adama Mickiewicza: „Młodości! Dodaj mi skrzydła! (…) Orla twych lotów potęga!”, by – spełniając swoje marzenia – wzlatywali wysoko i zdobywali świat.