Nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego programu eTwinning

Z dumą informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego programu eTwinning, który tworzony jest przez społeczność, gromadzącą nauczycieli i uczniów szkół i przedszkoli z całej Europy (i nie tylko) współpracującą za pomocą mediów elektronicznych.
Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet współdziałając i wymieniając się informacjami i materiałami do nauki. Program zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli ze 160 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów rocznie.
W projekcie „Bee yourself” uczestniczą następujące szkoły:
– Szkoła Podstawowa nr 26 w Białymstoku (współzałożyciel projektu)
– szkoła na Słowacji (Zlaté Moravce)
– szkoła na Ukrainie (Luhyny)
– Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia (kl. 3 SP oraz kl. 2 LO) (współzałożyciel projektu) Celem projektu jest rozwój umiejętności językowych uczniów, wzmocnienie ich poczucia wartości oraz urozmaicenie nauki języka angielskiego.
Podczas realizacji projektu uczniowie będą tworzyć galerię zdjęć, plakatów, będą tworzyć filmy, scenki, dzielić się zebranymi materiałami z uczestniczącymi w projekcie szkołami, a przede wszystkim miejmy nadzieję, że przeżyją wspaniałą przygodę !

Joanna Carewicz

(koordynator projektu na terenie ZSK)