Relacja z Wrocławia

17.03.2017 r.

Dzisiaj uczniowie klas I-IV zaprezentowali na scenie Wyzwanie Drużynowe – Improwizacyjne, natomiast gimnazjaliści Wyzwanie na Już. Później czekały na nich różnorodne warsztaty, gdzie uczyli się poprzez odkrywanie, przeżywanie i tworzenie. Wieczorem czekała na nich nagroda w postaci seansu filmowego w Centrum Technologii Audiowizualnych. Jutro przed nimi kolejne wyzwania, obiecujemy relacjonować je na bieżąco.

18.03.201 7 r.

Kolejny dzień za nami. Dzisiaj gimnazjaliści wzięli udział w Wyzwaniu Drużynowym – Naukowym, gdzie zbadali dwie dziedziny nauki dotyczące ukrytej komunikacji i metod utajniania wiadomości – komunikatów: kryptografię i steganografię. Wzorowo kibicowali im uczniowie klas I-IV. Później obie drużyny zaprezentowały swoje umiejętności w Wyzwaniach Bliźniaczych, współpracując z uczniami innych drużyn w tym samym poziomie wiekowym ( w tym roku dwie nasze drużyny bliźniacze były z Wrocławia ).

19.03.2017 r.

W czwarty dzień Olimpiady DI dzieci z klas I – IV przystąpiły do Wyzwania na Już ( wyzwanie konstrukcyjne). Później razem z gimnazjalistami uczestniczyły w warsztatach Hydropolis, gdzie badali jak działa zjawisko adhezji i kohezji, a także napięcie powierzchniowe, siła wyporu oraz mieszanie się cieczy. Po południu czekał na nich poczęstunek, a wieczorem wzięli udział w ceremonii zakończenia. Czego nauczyli się uczniowie ? Pracy w zespole, myślenia krytycznego, kreatywnego rozwiązywania problemów, tworzenia innowacji. Niewątpliwie była to dla nich przygoda, którą zapamiętają na bardzo długo.