UROCZYSTE PODSUMOWANIE WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

6 kwietnia 2017 roku w murach Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku odbyło się podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2016/2017. Oprawę artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, którzy pod kierunkiem pani Urszuli Jurkowskiej, polonistki z naszej szkoły, wystawili scenę „Balu u Senatora” z III części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Dekoracje zaprojektowała i wykonała nauczycielka plastyki z ZSK – pani Elżbieta Sadowska.

Galę tę uświetniło liczne grono zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się: pani Jadwiga Mariola Szczypiń – Podlaski Kurator Oświaty, pan Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski, pani Jolanta Gołaszewska – Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, pan Zdzisław Babicz – Dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, dyrektorzy szkół, w których pracowały komisje konkursowe, przewodniczący komisji wojewódzkich oraz dyrektorzy szkół z największą liczbą tytułów laureata.

Najważniejsi jednak na tej uroczystości byli uczniowie. Przybyli do nas uczestnicy 16 konkursów przedmiotowych ze wszystkich powiatów województwa podlaskiego, którzy osiągnęli najwyższe wyniki, oraz ich opiekunowie. W tym roku szkolnym zaświadczenia o przyznaniu tytułu laureata otrzymały 344 osoby, wśród których znaleźli się, jak co roku, uczniowie Katolickiego Gimnazjum im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku. Zaproszeni goście gratulowali laureatom osiągnięcia wysokich wyników, wynikających z ambicji, pasji i kreatywności oraz ich nauczycielom, ponieważ bez ich zaangażowania i wsparcia trudno byłoby o tak wielkie sukcesy.