Zostań przewodnikiem po Białymstoku

<?php the_title(); ?>

23 maja 2017r. Zespół Szkół Katolickich gościł uczestników konkursu krasomówczego, odbywającego się w ramach inicjatywy „Białystok – w TO się gra”. Uczniowie klas IV- VI białostockich szkół: Szkoły Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica, Szkoły Podstawowej nr 49 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, Społecznej Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia, wystąpili w roli młodych przewodników, którzy przepięknie opowiadali o znanych i bliskich każdemu białostoczaninowi miejscach: Katedrze i starym kościele Farnym, pałacu Branickich, kościele św. Rocha, parku Zwierzynieckim, ogrodach Branickich i Plantach oraz o Operze i Filharmonii Podlaskiej. Uczestnicy wykazali się nie tylko szeroką wiedzą o wybranych obiektach, ale również pięknym sposobem mówienia o nich.
Jury w składzie: dr hab. Anna Nosek, p. Teresa Margańska, p. Magdalena Kalisz, wysoko oceniło młodych mówców i postanowiło przyznać:
I miejsce – Kindze Wądołowskiej (SP nr 49)
II miejsce ex aequo – Adrianowi Morozowi (SP nr 49) oraz Jackowi Wnukowi (SSP nr 11)
III miejsce – Faustynie Walesiuk (SP nr 26)
wyróżnienie –Magdalenie Woronowicz (SSP nr 11).
Uczniowie odbiorą nagrody 12 czerwca 2017r. podczas gali podsumowującej wszystkie konkursy z cyklu „Białystok – w TO się gra”.
fot. Anita Adamowicz