Spotkanie z Panią Anną Czerwińską-Rydel

Wczoraj w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Anną Czerwińską-Rydel, autorką wielu ciekawych i wartościowych książek dla dzieci i młodzieży, poświęconych m.in.: znanym Polakom: Henrykowi Sienkiewiczowi, Marii Skłodowskiej-Curie, Wandzie Rutkiewicz, Jerzemu Kukuczce, Henrykowi Wieniawskiemu i wielu, wielu innym wielkim postaciom. Uczniowie klas III-VII Katolickiej Szkoły Podstawowej mieli mnóstwo pytań do naszego gościa. Młodzi czytelnicy dowiedzieli się m.in. o tym, jak na co dzień wygląda praca pisarki, skąd czerpie ona inspiracje oraz ile czasu zajmuje pisanie jej jednej książki. Pani Anna przyznała się, że swoją pierwszą książkę napisała w IV klasie szkoły podstawowej. Jednak najbardziej uczniowie zdziwieni byli tym, że aby pisać książki, trzeba przede wszystkim dużo… czytać.
Na zakończenie Pani Anna Czerwińska-Rydel z przyjemnością podpisywała swoje książki, które można było też nabyć w trakcie spotkania.