Sukcesy językowe naszych najmłodszych uczniów

Wczoraj uczeń kl. 2 Katolickiej Szkoły Podstawowej włączył się w rozmowę z dwoma piłkarzami Jagiellonii. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż żaden z nich nie mówi po polsku: jeden to Litwin (Arvydas Novikovas), a drugi Irlandczyk (Cillian Sheridan). Maks nie tylko zrozumiał co jego mama mówiła (Poprosiła o zdjęcie, powiedziała, że Maks jest wielkim fanem Jagi, że trzymają kciuki za kolejny mecz i że „polowali” na zdjęcie z nimi od roku) i piłkarze, ale sam również odważył się powiedzieć do nich kilka słów. Oczywiście w języku angielskim.
Jestem dumna z Maksa, jak również z całej klasy 2 Katolickiej Szkoły Podstawowej, która podjęła się ostatnio bardzo trudnego zadania – przeliterowania w języku angielskim swego imienia i nazwiska. Wyszło im to fantastycznie! Gratuluję!

Joanna Carewicz