NIECODZIENNY GOŚĆ W MURACH NASZEJ SZKOŁY

<?php the_title(); ?>

We środę 23 maja 2018 roku gościliśmy w naszej szkole Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdę SAC – Metropolitę Białostockiego. Obecność tak Zacnego Gościa wiązała się z wizytacją kanoniczną w Parafii Katedralnej.

U progu szkoły ks. Arcybiskupa przywitała Dyrekcja Zespołu Szkół Katolickich wraz z Panią Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Rodzin Archidiecezji Białostockiej. Chwilę potem, ks. Arcybiskup modlił się z uczniami klasy 3A Katolickiego Gimnazjum w naszej szkolnej kaplicy. Następnie spotkał się z gospodarzami klas oraz przedstawicielami nauczycieli, samorządu szkolnego oraz pracownikami administracji. Była to okazja, by opowiedzieć ks. Arcybiskupowi o różnego rodzaju przedsięwzięciach, jakimi poza nauką zajmują się nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Zwracając się do zebranych, ks. Arcybiskup podkreślił, jak ważna jest rola szkoły w dzisiejszych czasach oraz wychowanie w duchu wiary. Wyraził również radość z zaangażowania uczniów w dzieła charytatywne i społeczne. Spotkanie zakończyło się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa dla całej społeczności szkolnej. Przed opuszczeniem murów naszej szkoły, ksiądz Arcybiskup spotkał się jeszcze z uczniami klasy 2 oraz klasami 1A i 1B Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Było to niezwykłe i wzruszające wydarzenie, za które wyrażamy wdzięczność Dostojnemu Gościowi i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia.

Ks. Krzysztof Kamiński