Uroczysta Eucharystia w 10. rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki

<?php the_title(); ?>

28 września 2018 r. w Archikatedrze była sprawowana uroczysta Msza święta w intencji mieszkańców miasta Białegostoku. Powód uroczystości – to 10. rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. W czasie Mszy świętej czterech kleryków AWSD w Białymstoku otrzymało stroje duchowne. Wśród nowo obłóczonych był Michał Rogucki – absolwent naszego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia. Eucharystii przewodniczył ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki, który również wygłosił homilię. Metropolita nawiązał do czytań liturgicznych. Przywołał obraz Dobrego Pasterza. Powiedział, że błogosławiony ksiądz Michał był dobrym pasterzem na wzór Pana Jezusa. Prosił, nowo obłóczonych kleryków, aby upodobniali się do Jezusa Dobrego Pasterza oraz księdza Michała Sopoćki. Wiernych prosił o modlitwę w intencji wszystkich kapłanów.

            We Mszy świętej uczestniczyły liczne poczty sztandarowe. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Baniel z kl. VIII a KSP, Karolina Bagan z kl. VIII a KSP, Klaudia Kulesa z kl. I KLO oraz Marcin Kozłowski z kl. I KLO, którym serdecznie dziękuję.

 

Mirosław Heleniak