Chemia piękna

<?php the_title(); ?>

Nasza Szkoła, Katolickie Liceum, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Fundację Adamed oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej na kreatywne podejście do pracy z młodzieżą, którego celem było wyłonienie najciekawszych interpretacji tematów naukowych z zakresu fizyki, chemii, biologii i matematyki przygotowanych przez Organizatora. Pani Aneta Wilczewska wraz z klasą I liceum przygotowała lekcję na temat: Chemia piękna. Z zajęć nagrali krótki film, który uzyskał bardzo wysokie oceny Jury i tym samym szkoła otrzymała nagrodę w wysokości 3000 zł do przeznaczenia na cele edukacyjne. Pani Aneta wspólnie z uczniami udowodniła, że nauka może być pasjonująca i inspirująca.
Dodatkową nagrodą jest udział p. Anety wraz z innymi 25 wyróżnionymi nauczycielami w warsztatach edukacyjnych podczas których odbędą się zajęcia z metodyki z ekspertami edukacyjnymi oraz inspirujące spotkanie z młodymi naukowcami o tym jak mówić ciekawie i nieszablonowo o nauce.