ŚWIĘTO SZKOŁY

<?php the_title(); ?>

16 listopada 2018 r. społeczność Zespołu Szkół Katolickich obchodziła uroczystość swojej Patronki – Matki Bożej Miłosierdzia. Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą eucharystią pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, która została odprawiona w katedrze.

                Następnie wraz z zaproszonymi gośćmi udaliśmy się na halę sportową. Tam podczas uroczystej akademii uczniowie klas pierwszych KSP i KLO złożyli ślubowanie. Pani Dyrektor pasowała zaś najmłodszych pierwszaków na uczniów.

                Po części oficjalnej obejrzeliśmy program artystyczny    przygotowany przez uczniów klasy VI i klas I KSP pod kierunkiem p. Urszuli Jurkowskiej i p. Katarzyny Nadachewicz.  Mogliśmy też wysłuchać wspaniałych pieśni religijnych i patriotycznych w wykonaniu zespołu  „Cantamen”.

                Po zakończeniu akademii młodzież udała się do kina Helios. Starsi uczniowie obejrzeli film „Dotknij nieba”, a młodsi – „Dziadek do orzechów i Cztery Królestwa”. Klasy I-III pozostały w szkole i wraz z wychowawcami kontynuowały świętowanie w salach lekcyjnych.

M.Kamińska