Jasełka „Otwórz oczy, zobacz więcej…”

<?php the_title(); ?>

W piątek 21 grudnia odbyły się w naszej szkole jasełka pt. „Otwórz oczy, zobacz więcej”. Występ przygotowali uczniowie klas IV pod kierunkiem p. Marty Łabieniec – Chomickiej, p. Magdaleny Radajewskiej – Czelej, p. Renaty Dąbrowskiej.

Młodzi aktorzy z wielką tremą stanęli przed publicznością, czekającą z zainteresowaniem na ich występ. W cieniu choinek pojawiły się biblijne postacie, które przypominały widzom sceny związane z przyjściem Boga na świat, łącząc jednocześnie czasy odległe ze współczesnymi.

Pojawiający się wszędzie dziennikarze poszukiwali w tym wydarzeniu sensacji i zadawali pytania: „Czy Zbawiciel jest wśród nas?” lub „Czy Jezus narodzony przed dwoma tysiącami lat jest jeszcze obecny w naszym życiu?”. Pasterze jako prości ludzie wyznali wiarę w Boga. Mędrcom nic nie było w stanie przysłonić gwiazdy nad Betlejem.

Przedstawienie ukazywało aktualność ewangelicznych prawd: abyśmy prawdziwie dostrzegli otaczający nas świat i ludzi, a także umieli spojrzeć na Jezusa, a wtedy zobaczymy więcej.

Scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, aniołów, pasterzy, mędrców, przeplatane były kolędami w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem pani Małgorzaty Olechno.

Zgodnie z tradycją ksiądz dyrektor odczytał fragment ewangelii poświęcony historii narodzenia Chrystusa i poświęcił opłatki, którymi podzieliliśmy się w czasie naszych klasowych wigilii. Pani dyrektor podziękowała młodym artystom oraz złożyła świąteczne życzenia wszystkim uczniom i pracownikom szkoły.

Marta Łabieniec – Chomicka