Spotkanie z p. Anną Bojanowską

<?php the_title(); ?>

8.10.2019r. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym odbyły się dwa spotkania z p. Anną Bojanowską, autorką m.in. bajek dla dzieci oraz wierszy.
W pierwszym z nich uczestniczyli uczniowie klas I-III Katolickiej Szkoły Podstawowej. Wysłuchali oni bajki „Podróż jeżyka Tuptusia” oraz fragmentu bajki „Jak Pingwinek Beniaminek został bohaterem” i zadawali p. Annie mnóstwo pytań dotyczących jej utworów oraz ulubionych książek. Najwięcej emocji wzbudził pokaz iluzjonistyczny przygotowany przez towarzyszącego poetce pana Bartosza Madeja.
Drugie spotkanie, na które zaproszeni zostali licealiści oraz wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, poświęcone było temu, co w życiu ważne: wierze, nadziei i miłości. Nasi goście dali piękne i poruszające świadectwo radości życia, ufnej wiary w Boga (mimo przeciwności) i wartości otwierania się na drugiego człowieka. Zachęcali również do podjęcia wolontariatu na rzecz osób niepełnosprawnych. Pani Anna przeczytała nam swoje wiersze z tomików „Jeśli kochasz…” oraz „Kwiaty serca”, a pan Bartosz zaprezentował swoje utwory muzyczne. Organizatorem spotkania była biblioteka szkolna.