Młodzi Curie

<?php the_title(); ?>

Dziś odbyły się pierwsze zajęcia dla klasy szóstej szkoły podstawowej z cyklu innowacji pedagogicznej „Młodzi Curie”. Uczniowie poznali działanie magnesów, wykonali proste pomiary. Zrozumieli działanie hologramów oraz wyjątkowe zastosowanie materiałów z pamięcią kształtu.
„Młodzi Curie” to pomysł zainicjowany przez Panią Anetę Wilczewską i Pana Radosława Werpachowskiego jako cykl zajęć z chemii i fizyki, które wprowadzą uczniów w tajemniczy świat nauki. Projekt obejmuje uczniów klas szóstych, którzy nigdy wcześniej nie uczyli się tych przedmiotów. Będą poznawać te przedmioty empirycznie,  bez stresu, ocen, kartkówek i klasówek.  Nauczyciele  stają się wyłącznie  moderatorami, kierującymi aktywnością uczniów, ich pracą i zaangażowaniem.
Głównym celem zajęć jest zainteresowanie uczniów naukami ścisłymi poprzez samodzielne eksperymentowanie, badania, obserwacje.