Skuteczna dyscyplina

Szanowni Państwo – Drodzy Rodzice uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej!

Proponuję Państwu lekturę książki pt. „Skuteczna dyscyplina” – dla dzieci do 12. roku życia.

Niełatwo być rodzicem. Przekonujemy się o tym codziennie, szczególnie w aktualnej sytuacji – długotrwałego stresu z powodu zagrożenia koronawirusem. Pragniemy jako rodzice, aby dzieci były szczęśliwe, wyrosły na wartościowych ludzi i słuchały nas na poszczególnych etapach rozwoju i wychowania.

Autor książki dr Thomas Phelan podchodzi do trudnych zadań wychowawczych z humorem, dzieląc się doświadczeniem ojca czwórki dzieci oraz mądrością psychologa klinicznego. Dr Phelan ułatwi Państwu pełnienie rodzicielskiej misji w trzech krokach:

Krok 1 – panowanie nad niepoprawnym zachowaniem dziecka. Poznacie Państwo metodę POWSTRZYMANIA dzieci od marudzenia, kłótni, napadów złości, rywalizacji z rodzeństwem itp.

Krok 2 – zachęcanie dzieci do dobrego zachowania. Poznacie Państwo kilka sposobów MOTYWOWANIA dzieci do pożądanych zachowań takich jak: odrabianie lekcji, dbanie o porządek, chodzenie spać w określonych godzinach itp.

Krok 3 – wzmacnianie więzi. Poznacie Państwo cztery skuteczne sposoby, które pomogą WZMOCNIĆ pozytywne relacje z dziećmi.

Owocnej lektury!

Izabela Gimer pedagog