Dzień Głośnego Czytania

<?php the_title(); ?>
29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ustanowiony przez Polską Izbę Książki w 2001r. Patronką tego dnia jest Janina Porazińska, autorka wielu książek dla dzieci. Celem Dnia Głośnego Czytania jest zachęcanie dzieci do czytania.
Ten dzień uczciliśmy czytaniem fragmentów książki Justyny Bednarek „Pięć sprytnych kun” – niezwykłej, pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji, kulinarno-detektewistycznej historii pięciu kun z warszawskich Bielan, które postanowiły otworzyć własną restaurację. Na koniec uczniowie z klasy Ia i IIa KSP, którzy uczestniczyli w spotkaniu, otrzymali przepisy (oczywiście do wypróbowania) na zupę cukiniową z sekretnym składnikiem oraz na najlepszy sernik na świecie, które polecają Prot Eustachy, Tomasz Montana, Euzebiusz, pani Patrycja i Purchawka, czyli bohaterowie przeczytanych fragmentów.

Zachecamy dzieci i rodziców do wspólnego głośnego czytania nie tylko dziś, ale każde

go dnia!