Sukces szkoły

<?php the_title(); ?>

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Uczniowie!

 

miło jest nam zakomunikować, że Manager Programu Microsoft dla Edukacji Microsoft Polska, pani Agata Kapica, przekazała nam dzisiaj informację, iż nasza szkoła otrzymała tytułu SZKOŁA W CHMURZE MICROSOFT!

Tablica – dyplom zostanie wkrótce dostarczona do naszej placówki i powieszona na eksponowanym miejscu. Jesteśmy dumni z wyróżnienia. Stało się ono naszym udziałem dzięki  zaangażowanym nauczycielom, Dyrekcji szkoły, promującej  innowacyjne metody nauczania. Wyróżnienie to otrzymują innowacyjne szkoły wykorzystujące najnowsze rozwiązania Microsoft dla Edukacji.

 

TRANSFORMACJA CYFROWA EDUKACJI TO WYZWANIE DLA NAS WSZYSTKICH!

Wdrożenie usługi Microsoft Office 365 Education przyniosło szkole wiele korzyści:

  • Nauczyciele i uczniowie korzystają z profesjonalnej oraz bezpiecznej poczty służbowej w domenie wybranej i zarejestrowanej przez szkołę.
  • Każdy użytkownik ma możliwość przechowywania plików na wirtualnym dysku OneDrive o pojemności 1TB. Zapisane dokumenty można udostępniać innym użytkownikom, zarówno tylko do odczytu, jak również z prawem edycji.
  • W ramach swojego konta użytkownicy mogą korzystać z wersji online takich programów jak: Word, PowerPoint oraz Excel. Dokumenty utworzone w tych programach są dostępne na wszystkich urządzeniach z dostępem do Internetu.
  • W aplikacjach OneNote oraz ClassNotebook uczniowie i nauczyciele tworzą notatki i notesy, które można udostępniać innym użytkownikom i wykorzystać do współpracy w ramach zajęć lekcyjnych.
  • W aplikacji Sway każdy użytkownik może stworzyć ciekawą interaktywną prezentację.
  • Za pomocą aplikacji Microsoft Forms nauczyciele i uczniowie tworzą elektroniczne ankiety oraz testy.
  • Dzięki aplikacji Skype dla firm wszyscy użytkownicy mogą tworzyć i uczestniczyć w zdalnych wideokonferencjach i konsultacjach.

 

Marta Łabieniec-Chomicka