Uroczystość Matki Bożej Miłosierdzia

<?php the_title(); ?>
16 listopada obchodzimy uroczystość Matki Bożej Miłosierdzia. 15 lat temu Zespół Szkół Katolickich obrał za patronkę Tę, co „w Ostrej świeci Bramie”.
Dziś z tej okazji w białostockiej Katedrze odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda. We mszy w Katedrze brali udział przedstawiciele naszych szkół wraz z dyrekcją. Pozostali nauczyciele, uczniowie, rodzice i przyjaciele ZSK mogli duchowo uczestniczyć w liturgii dzięki transmisji on-line. Ksiądz Arcybiskup w słowie skierowanym do nas przypomniał historię obrazu Matki Bożej Miłosierdzia znajdującego się w naszej Katedrze, a także wskazał nam Maryję jako wzór do naśladowania każdego dnia.
Na zakończenie pani dyrektor Honorata Kozłowska zawierzyła całą społeczność Zespołu Szkół Katolickich naszej Patronce.