Uroczystość Matki Bożej Miłosierdzia

Uroczystość Matki Bożej Miłosierdzia
16 listopada obchodzimy uroczystość Matki Bożej Miłosierdzia. 15 lat temu Zespół Szkół Katolickich obrał za patronkę Tę, co „w Ostrej świeci Bramie”.
Dziś z tej okazji w białostockiej Katedrze odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda. We mszy w Katedrze brali udział przedstawiciele naszych szkół wraz z dyrekcją. Pozostali nauczyciele, uczniowie, rodzice i przyjaciele ZSK mogli duchowo uczestniczyć w liturgii dzięki transmisji on-line. Ksiądz Arcybiskup w słowie skierowanym do nas przypomniał historię obrazu Matki Bożej Miłosierdzia znajdującego się w naszej Katedrze, a także wskazał nam Maryję jako wzór do naśladowania każdego dnia.
Na zakończenie pani dyrektor Honorata Kozłowska zawierzyła całą społeczność Zespołu Szkół Katolickich naszej Patronce.