Wyjazd pracowników szkoły

W dniach 14-17 października grupa nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia uczestniczyła w wyjeździe formacyjno-kulturalnym do Jastrzębiej Góry. W drodze nad morze odwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie, gdzie uczestniczyliśmy m.in. we Mszy Świętej sprawowanej przez ks. Adama Kozikowskiego w intencji społeczności szkolnej, a w szczególności nauczycieli, którzy 14.10 obchodzili swoje święto. Potem udaliśmy się do Malborka, gdzie zwiedziliśmy monumentalny zamek krzyżacki, najpotężniejszą twierdzę średniowiecznej Europy.
Kolejne dwa dni spędziliśmy na aktywnym odpoczynku w Jastrzębiej Górze. Wybraliśmy się też na Hel i do Juraty. Każdego dnia uczestniczyliśmy we Mszy Świętej oraz różańcu.
W niedzielę, w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Gdańsku. Jego zwiedzanie rozpoczęliśmy od udziału we mszy w Katedrze Oliwskiej ze słynnymi organami. Potem zwiedziliśmy Park Oliwski i udaliśmy się na Westerplatte, gdzie poznaliśmy historię tego miejsca. Następnie wybraliśmy się w okolice Długiego Targu i rzeki Motławy. Mogliśmy podziwiać najbardziej znane gdańskie zabytki: Kościół Mariacki, Dwór Artusa, niezwykle piękne kamienice przy ul. Mariackiej, Piwnej i przy Długim Targu.
Był to piękny czas dla wszystkich uczestników wyjazdu.