Niepodległość na 6

Uroczystym śpiewem hymnu rozpoczęliśmy wczoraj obchody Dnia Niepodległości. Przez ponad wiek nasz kraj nie istniał na mapie. Żył jednak naród i kultura. Polska po 123 latach niewoli w listopadzie 1918 r. wyzwoliła się spod władzy zaborców: Rosji, Prus i Austrii. Jak co roku w naszej szkole upamiętniamy wszystkich tych, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny na polach bitewnych i zabiegali o nią drogą dyplomatyczną.
Tym razem chcieliśmy szczególnie pokreślić rolę pieśni żołnierskiej, poprzez koncert, w wykonanie którego zaangażowała się cała nasza społeczność szkolna. Poszczególne klasy prezentowały utwory, oceniane przez towarzyszące nam jury, składające się z przedstawicieli Dyrekcji, Samorządu Szkolnego i kadry pedagogicznej. Najlepsze wykonania zostały nagrodzone ocenami celującymi z historii, nie zabrakło też słodkich drobiazgów. Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Joanna LuL