Ten czas będziemy wspominali jeszcze długo

Dzień 25 listopada, uczniowie klasy pierwszej oraz klas drugich i trzecich Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Matki Bożej Miłosierdzia, spędzili w Warszawie. Był to wyjazd w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Poznaj Polskę”.
Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od krótkiej prelekcji, dotyczącej historii zabytkowej, ponad 200 letniej, nekropolii. W zadumie przeszliśmy Aleją Zasłużonych Cmentarza Powązkowskiego.
Po tej niezwykłej lekcji historii przyszedł czas na następne duchowe przeżycie – spotkanie ze sztuką. Wszyscy udaliśmy się do Teatru Capitol, aby obejrzeć musical pt. „Kopciuszek”. Piękna muzyka, znakomita gra aktorska spowodowała, że na zakończenie tego widowiska, Teatr Capitol wypełnił się gromkimi brawami.
W tym czasie nie zabrakło też czegoś dla ciała. Po wyjściu z teatru zjedliśmy w restauracji pyszną pizzę po to, aby za chwilę przenieść się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie poznawaliśmy świat techniki, elektroniki, świat wirtualny, ten trochę na ziemi i ten trochę w powietrzu. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość w jednym miejscu:).
Wróciliśmy radośni, pełni energii, co było szczególnie słychać w drodze powrotnej, w rozśpiewanym autokarze 🙂. Wróciliśmy także z tym co najcenniejsze… ze wspomnieniami na całe życie…